E6600 ve GeForce 210 Sistemin Oyunlarda Performans Düşüklüğü

alperkayan34

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar eskiden kalma sistemim vardı, bilgisayarcıya vermiştim. O da GeForce 210 ve Dual Core E6600 takmış, bundan önce Dual Core E2160 ile GeForce 210 vardı. Çoğu oyunda kasıyordu, yeni işlemci taktırdım halen FPS aynı. Sizce darboğaz falan mı oldu, yoksa sistemim oyunlara yetmiyor mu?

Mesela CS:GO'da 20FPS üstüne çıkamıyorum, en düşük ayarlarda oynamama rağmen, sürücülerde güncel.

Arkadaşlar eskiden kalma sistemim vardı, bilgisayarcıya vermiştim. O da GeForce 210 ve Dual Core E6600 takmış, bundan önce Dual Core E2160 ile GeForce 210 vardı. Çoğu oyunda kasıyordu, yeni işlemci taktırdım halen FPS aynı. Sizce darboğaz falan mı oldu, yoksa sistemim oyunlara yetmiyor mu?

Mesela CS:GO'da 20FPS üstüne çıkamıyorum, en düşük ayarlarda oynamama rağmen, sürücülerde güncel.
Bunun nedeni ekran kartınızdır. Büyük ihtimal önceki işlemcinizde ekran kartına darboğaz oluşturmuyordu ve bundan dolayı şuanki işlemciyle verdiği perfonmans aynı. Tavsiyem biraz para biriktirip r7 240 almanız. Derseniz sistem almak için para biriktirebilirim kesinlikle bu seçeneği değerlendirin. Böyle bir durumda yeni sistem daha mantıklı olur. R7 240 bir çözüm olarak kullanılabilir.

Keşke bilgisayarcıya vermek yerine komple yeni sistem toplasaydın...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı