E6700 işlemciye overclock nasıl yapılır?

StromWave

Hectopat
Intel Pentium E6700 3.2GHz (oyunda maksimum 49 dereceyi gördüm) işlemcim var. 1.6GHz çalışıyor sürekli. Nasıl overclock yapabilirim? Hiçbir bilgim yok.

GA-945GCMX-S2 anakart.
AMD Radeon HD 5450 GPU. Oyunda maksimum 72 dereceyi gördüm.
Bross 400W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.6 GHz olarak çalışıyor sürekli biraz bir şeyler yapamaz mıyım 2 GHz'ye çıkaramaz mıyım?

Kanka o islemci normalde 2.8'de calisiyor fakat senin güç planı güç tasarufunda o yüzden o hızda calisiyor ben OC yaptım 3.60 GHz en stabil %30performans artışı yaşadım sogutucum iyi olduğu için ısı stabil. Güç planından 'Driver Booster...'Yaziyor onu seç tamam artık 2.8'de caliscak.

Kanka o islemci normalde 2.8'de calisiyor fakat senin güç planı güç tasarufunda o yüzden o hızda calisiyor ben OC yaptım 3.60 GHz en stabil %30performans artışı yaşadım sogutucum iyi olduğu için ısı stabil. Güç planından 'Driver Booster...'Yaziyor onu seç tamam artık 2.8'de caliscak.

Yüksek Performans'da dostum.

CPU-Z'de hala 1.6.

Ekran görüntüsü 2021-01-05 003443.png

Ekran görüntüsü 2021-01-05 003240.png

Yüksek Performans'da dostum.

CPU-Z'de.

Overclock yaptıgında sistemde gözükmüyor fakat ikinci part uygulama kullanmalısın ben AIDA64 kullanıyorum orada anlık fan CPU cekirdek sicakligi gozukuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı