E6700 ve Quadro FX5600 Hackintosh uyumluluğu

cagancandas

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sinop
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Elimde şöyle bir sistem var;
  • Anakart: Gigabyte G41M ES2l rev 1.1.
  • İşlemci: Pentium E6700.
  • RAM: 4 GB DDR2
  • Disk: WD 160GB HDD.
  • Ekran kartım da FX 5600 imiş.
Ben bu sisteme hangi macOS sürümünü kurabilirim?
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
High Sierra kurabilirsin. Bunun için birkaç ayarlama yapman gerekecek.
  1. Ekran kartını dönüştürücü ve VGA ile kullanmamaya dikkat et, tanıtmada sorun çıkarabilir.
  2. E6700 için SMBIOS ayarlaman lazım. SMBIOS ayarlamak: SMBIOS Düzenleme - Technopat Sosyal
    (Biliyorum, konu detayındaki program kurulum sonrası için, kurulum öncesi için Web aracını kullanabilirsin: Cloud Clover)
  3. HDD MBR türündeyse sorun olur, zira imajımız MBR disk desteklemiyor.

High Sierra kurabilirsin. Bunun için birkaç ayarlama yapman gerekecek.
  1. Ekran kartını dönüştürücü ve VGA ile kullanmamaya dikkat et, tanıtmada sorun çıkarabilir.
  2. E6700 için SMBIOS ayarlaman lazım. SMBIOS ayarlamak: SMBIOS Düzenleme - Technopat Sosyal
    (Biliyorum, konu detayındaki program kurulum sonrası için, kurulum öncesi için Web aracını kullanabilirsin: Cloud Clover)
  3. HDD MBR türündeyse sorun olur, zira imajımız MBR disk desteklemiyor.
Anladım hocam, VGA ile kullanmadan nasıl yapabilirim?
Bana bir başka forumda High Sierra kuramayacağım söylendi. SSE 4.1 desteği mi yokmuş, öyle bir şey dediler.

Islemciniz SSE 3 destegine sahip, onun icin emin degilim ama High Sierra ve oncesi denenebilir. Bir de El Capitan'in ustunu analog baglanti (Analog DVI ve VGA) kullaniyorsaniz eger goruntu alamazsiniz.

O zaman El Capitan öncesine bakacağım. Kext dosyalarını nereden bulabilirim?
Yosemite deneyebilirim sanırım.

Neyin kext dosyalarını nereden bulabilirsin? Ekran kartın için NVIDIA'nın kendi sitesinde paket mevcut, eğer onu kastettiysen.

Anladım, teşekkür ederim. Bugün ekran kartım pof diye ses çıkardı, o kart gitti sanırım. Şu an onboarddayım.

Geri
Yukarı