E6700 ve R7 240 Sistem Darboğaz Yapar Mı?

Hüseyin TR

Hectopat
Daha fazla  
MSI R7 240 ekran kartı bu sisteme darboğaz yapar mı? Hangi oyunları oynayabilirim.
232323232.PNG
2322.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 ile E6700 darboğaz yapar. O anakarta güç kaynağın yeterliyse Xeon E5450 alırsan R7 240'dan tam performans alabilirsin. RAM miktarını 4 GB veya 6 GB değerine çıkarırsan rahat edersin.

Darboğaz yapmaz diyen arkadaşlar neye dayanarak yapmaz diyor acaba? Bariz olarak darboğaz yapar. R7 240'ın hızına Q8300 bile yetişemiyor bizzat kendim test ettim. E6700 işlemcisi R7 240'ı mümkün değil tam performans besleyemez. Hiç değilse birkaç bechmark testine bakıp video izleyin.

Darboğaz yapmaz diyen arkadaşlar neye dayanarak yapmaz diyor acaba? Bariz olarak darboğaz yapar. R7 240'ın hızına Q8300 bile yetişemiyor bizzat kendim test ettim. E6700 işlemcisi R7 240'ı mümkün değil tam performans besleyemez. Hiç değilse birkaç bechmark testine bakıp video izleyin.

Sen neye göre darboğaz yapmaz diyorsun acaba? E6750 Gtx750 ti besleyebiliyor. E6700'de R7 240'ı rahatça besleyebilir. R7 240 ne ki onu besleyemesin? R7 240 gibi bir kart E6700 ile darboğaz olmayacaktır. Sonuçta R7 240 giriş seviyesi bir kart.

Sen neye göre darboğaz yapmaz diyorsun acaba? E6750 Gtx750 ti besleyebiliyor. E6700'de R7 240'ı rahatça besleyebilir. R7 240 ne ki onu besleyemesin? R7 240 gibi bir kart E6700 ile darboğaz olmayacaktır. Sonuçta R7 240 giriş seviyesi bir kart.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda bilmişlik taslamayın. E8400 ile E6700 işlemcisinin performansları birbirine çok yakın. Q8300 ve R7 240 sistem sahibi olmuş biri olarak darboğaz olduğunu ve GPU kullanımının düşük olduğunu söyledim. Bu video her şeyi açıklıyor. R7 240'da GPU kullanımı %50 civarı ve işlemci kullanımı %100. İşlemci ekran kartının hızına yetişemediği için darboğaz oluyor. Ayrıca E6750 ile GTX 750 Ti kartının darboğaz yapmadığını söylüyorsunuz ve daha büyük bir pot kırmış oluyorsunuz. Bununla ilgili bir çok video mevcut. Videoları izleyip tam bilgi sahibi olup öyle yorum yazmanızı öneririm.

Son düzenleme:

Lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda bilmişlik taslamayın. E8400 ile E6700 işlemcisinin performansları birbirine çok yakın. Q8300 ve R7 240 sistem sahibi olmuş biri olarak darboğaz olduğunu ve GPU kullanımının düşük olduğunu söyledim. Bu video her şeyi açıklıyor. R7 240'da GPU kullanımı %50 civarı ve işlemci kullanımı %100. İşlemci ekran kartının hızına yetişemediği için darboğaz oluyor. Ayrıca E6750 ile GTX 750 Ti kartının darboğaz yapmadığını söylüyorsunuz ve daha büyük bir pot kırmış oluyorsunuz. Bununla ilgili bir çok video mevcut. Videoları izleyip tam bilgi sahibi olup öyle yorum yazmanızı öneririm.

Bilmişlik taslamıyorum. Laflarına dikkat et! Ben de daha önce kullandım ve ona göre yorum yaptım. R7 240 giriş seviyesi bir ekran kartıdır. E6700 işlemcisi onu rahatlıkla besler. Sadece işlemciye yüklenen oyunlarda ufak bir darboğaz olur onun dışında da bir sorun olmaz. R7 240'ı da abartmayın lütfen. E5200 yanına bile R7 240 tavsiye ediliyorken E6700 R7 240'ı beslemez diyerek en büyük potu sen kırmışsın bence. Koyduğun oyunlar daha çok işlemciye yüklenen oyunlar ve ne E6700'ün seviyesine göre bir oyun ne de R7 240'ın. Bir başka benzer konuda ise AtakanSs arkadaşımız da darboğaz olmadığını söylemiş bu sistemin kullanıcısı olarak. Bence daha fazla uzatmaya gerek yok.

@MWarfare

Videolar ortada her şey açık ve sen hala inatla E6700 işlemcisi onu rahatlıkla besler diyorsun. Darboğazın ne olduğunu bile bilmiyorsun belli ki buyur şu konuyu oku.

Darboğaz nedir ? Tüm detaylar burada

Sana burada işlemci ile o kartın darboğaz olacağına dair sayısız kaynak atarım. Q8300 ile R7 240 kartını ben kullandım diyorum kesinlikle GPU kullanımını kısıtlıyor ve karttan tam performans verdirmiyor.

Koyduğun oyunlar daha çok işlemciye yüklenen oyunlar ve ne E6700'ün seviyesine göre bir oyun ne de R7 240'ın demişsin ne kadar saçmalamışsın öyle. Daha fazla saçmalamadan önce lütfen darboğazın ve işlemci-ekran kartı çalışma ilişkisini öğren.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı