E6700 ve R7 240 sistem yükseltme

Daha fazla  
Öncelikle selamlar.
Sistemim çok eski bunu yükseltmek istiyorum bu konuda tavsiye anakart ve işlemci önerebilir misiniz? Elimde AMD Radeon R7 240 2 GB DDR3 ekran kartı var. Bu sistemi ayağa kaldırmak için yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

111.png
222.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe nedir? O işlemciyi bende kullandım :D İlk göz ağrım benim :D

Şimdi toplamda 1030 Tl yapıyor. Ama sistemin 775 soket yerine 1150 soket olacak.

İşlemci olarak Intel Core i5 4570 3.2GHz 6Mb Cache LGA1150 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Anakart olarak Esonic B85M H81 DDR3 Soket LGA 1150 Anakart Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

RAM olarak SIFIR 8GB DDR3 1600 MHZ MASAÜSTÜ İŞLEMCİ SEÇMEZ RAM Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Ekran kartı seçmedim çünkü bu bütçeye 4 parça ikinci el anca sığar ve yukarıdaki parçaların bazıları sıfır :) R7 240 çoğu oyunu düşük ayarlarda oynatır :)

Şimdi toplamda 1030 Tl yapıyor. Ama sistemin 775 soket yerine 1150 soket olacak.

İşlemci olarak Intel Core i5 4570 3.2GHz 6Mb Cache LGA1150 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Anakart olarak Esonic B85M H81 DDR3 Soket LGA 1150 Anakart Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

RAM olarak SIFIR 8GB DDR3 1600 MHZ MASAÜSTÜ İŞLEMCİ SEÇMEZ RAM Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Ekran kartı seçmedim çünkü bu bütçeye 4 parça ikinci el anca sığar ve yukarıdaki parçaların bazıları sıfır :) R7 240 çoğu oyunu düşük ayarlarda oynatır :)
Çok teşekkürler anakart ile işlemci işimi görür ramim var şu anda 4gb ilerde direk 16ya çıkarabiliriz bu yükseltme sayesinde.

R7 240 ile CSGO gibi oyunları oynarsın. Diğer oyunlarda güzel bir performans bekleme.
Hmm.. benim amacım daha yüksek oyunlari oynamak. Aslında sırf elimde ekran kartı power ram var diye anakart işlemci değiştiriyordum. R7 240 eğer sizin dediğiniz gibi ise yaramiycaksa boşa çıkar tekrardan PC toplamam gerekir rx580 1050ti ekran kartına sahip bir sistem kurmak daha mantıklı olurdu ben elimdekiler boşa durmasın diye ugrasmistim.. ilerde ekran kartı yukseltsem bu işlemci anakart işime yaritcakmi peki
Ramlar 2x2gb DDR3 1333

Hmm.. benim amacım daha yüksek oyunlari oynamak. Aslında sırf elimde ekran kartı power ram var diye anakart işlemci değiştiriyordum. R7 240 eğer sizin dediğiniz gibi ise yaramiycaksa boşa çıkar tekrardan PC toplamam gerekir rx580 1050ti ekran kartına sahip bir sistem kurmak daha mantıklı olurdu ben elimdekiler boşa durmasın diye ugrasmistim.. ilerde ekran kartı yukseltsem bu işlemci anakart işime yaritcakmi peki

Yani low ayarlarda zar zor oynarsın, ne kadar zevk alırsın orası malum. RX 570 alıp neredeyse tüm oyunları yüksek ayarlarda oynarsın. 500 TL daha bütçe eklersen 2. el bir RX 570 bulursun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı