Q6600 ve R7 240 sistem yükseltme

hbaras06

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar yaklaşık 13 önce toplamış olduğum bilgisayarı kullanmaktayım. Fakat artık yükseltme ihtiyacı haiz oldu. Bu sebeple çeşitli arayışlara girdim. Şu an ki sistemim şu şekilde:
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600.
Anakart: ASUS P5KC.
RAM: 4 GB.
Ekran kartı: Sonradan MSI R7 240 (daha sonradan aldım)

Böyle bir sistemim var, çok harcama yapmadan birkaç yıl daha beni rahat bir şekilde idare edebilecek bir sistem arayışındayım. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım oyun amaçlı kullanıyorsunuz sistemi. Hard bir oyuncu değilseniz yani yüksek sistem isteyen oyunlar oynamıyorsanız veya oynadığım oyunları yüksek grafik ayarlarında oynarım demiyorsanız bence ekran kartınız yeterli olacaktır. Çoğu oyunu orta ayarda, biraz üst seviye oyunları düşük ayarda rahatlıkla oynatabilecek bir kart. Ancak işlemciniz biraz demode gibi. İşlemcinizi standart olarak 3GHZ ve üstü hızda çalışabilen bir işlemci ile değiştirirseniz tahminimce ufak bir performans patlaması yaşatacaktır bu size. + Olarakta 4GB'lık RAM'ı 6GB'a çıkarırsanız bence gayet yeterli bir performansa ulaşırsınız. RAM hard bir oyuncu değilseniz o kadar şart değil ancak ilk olarak bence işlemcinizi upgradelemelisiniz.

1155 bir anakart bulup,3.nesil i3'ya a i5 alınabilir, ekran kartı olarak ya 300 TL’ye HD7850, GTX750 Ti vs. seçilebilir.

• Öncelikle anakartınıza uygun modlu Xeon işlemci bulabiliriz. ( 100-150 TL )​
  • 2. el 4GB RAM alabiliriz. ( 80 TL )​
  • Ekran kartı şart değil ama 2. el GTX 750Ti alabiliriz. ( 300- 400 TL )​
Piyasayı araştırıp daha ucuza da alabilirsiniz, 1-2 yıl daha idare eder ve düşük veya orta ayarlarda çoğu oyunları oynayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı