E6700'lı sisteme ekran kartı tavsiyesi

Murat İlker

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bu sisteme hangi ekran kartını takabilirim?

İşlemci: Pentium Dual-Core E6700
RAM: Corsair Vengeance 4GB
Anakart: Foxconn G41 Mxe
Ekran Kartı : GMA x4500 (onboard)

PSU'nun resmi:
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Moderatörümüze katılıyorum. Ha güç kaynağı değiştircem diyorsan. Güç kaynağı öneririm. Çok acil ekran kartı ihtiyacın yoksa;
Everest Eps-5500 500W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
veya
Everest Eps-6600 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
Bu güç kaynağını alman hayrına olur. Eğer markalı, sağlam, verimli güç kaynağı istersen 600W yerine 450W alıcaksın.
CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 450W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Tabi ya ben bu sisteme yatırım yapmak istemiyorum. Ekran kartı alırsam yeter diyorsan R7 240 alabilirsin. Sanırsam R7 240 30-35 W Tdp değerine sahip bir kartdı.
250 W güç kaynağının tahminime göre 180-200 W arası güç üretir. Ama kayıplarla tahminimce 150 W güzelce kullanıcağını düşünürsek. Ve işlemcinin hatırladığım kadarıyla 65W Tdp si vardır. Aslında R7 250 olur gibi geliyor kağıt üzerinde. Paran varsa GTX 750 bile takabilirsin tabi bu değerler kağıt üstünde ve işlemci darboğazını hesaba katmadım.

Moderatörümüze katılıyorum. Ha güç kaynağı değiştircem diyorsan. Güç kaynağı öneririm. Çok acil ekran kartı ihtiyacın yoksa;
Everest Eps-5500 500W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
veya
Everest Eps-6600 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
Bu güç kaynağını alman hayrına olur. Eğer markalı, sağlam, verimli güç kaynağı istersen 600W yerine 450W alıcaksın.
CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 450W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Tabi ya ben bu sisteme yatırım yapmak istemiyorum. Ekran kartı alırsam yeter diyorsan R7 240 alabilirsin. Sanırsam R7 240 30-35 W Tdp değerine sahip bir kartdı.
250 W güç kaynağının tahminime göre 180-200 W arası güç üretir. Ama kayıplarla tahminimce 150 W güzelce kullanıcağını düşünürsek. Ve işlemcinin hatırladığım kadarıyla 65W Tdp si vardır. Aslında R7 250 olur gibi geliyor kağıt üzerinde. Paran varsa GTX 750 bile takabilirsin tabi bu değerler kağıt üstünde ve işlemci darboğazını hesaba katmadım.
Everest gibi ürünlerden mümkünse hiçbir şey almayın. Kesinlikle önermiyorum. 600 watt diye alıp 400 watt çıkan çok adam gördüm. Alacaksan ya kaliteli al ya da hiç alma.

Casper sisteme ekran kartı takmayın valla ekran kartını yakarsınız :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı