E6800 R7 240 Sistemde Düşük Performans

Bir tane daha 2 GB RAM alip RAM'i 4 yapsam (anakart bukadar destekliyor) sorun cozülürmü yoksa işlemciyi de yükseltmek zorunda miyım.

Genellikle ASUS'un anakartlarında kronik sıkıntısı var 8 GB takınca da algılıyabiliyor benim şu an kullandığım anakart internette izlediğim videolara göre Aliexpress'ten alınan DDR2 4x2=8GB RAM'le çalışabiliyor.

2 gb ram ile gta 5 çalışması mucize. Diğerleri için yeterli olabilir.

Ram takviyesi şart olmuş işlemci içinde Q serisi daha performanslı bir işlemci daha iyi olur.

Rami 4 gb yapmayı,Q9400 işlemci almayı ve psuyu 300 yada 350 wat yükseltmeye karar verdim sorun umarım duzelir yardım edenlere teşekkürler.

Min. para harcayarak nasıl performans alabilirsin? Bu konu üzerinde durmaya çalıştım, kolay gelsin...

[+] Ram miktarını oynamak istediğin oyunların doğrultusunda, en az 2GB daha artırmalısın. Piyasada 2GB 1333mHz DDR3 bellekleri ikinci el olarak çok rahat cüzi fiyatlara bulabilirsin.
[+] Bellek satın alımı için gerekirse letgo veya internet kafeleri araştır ve belleğini yükselttikten sonra Windows 7 32bit(x86) bir sistem formatı ile bilgisayarını gereksiz bellek ve cpu kullanımından temizle.
[+] İşlemcini değiştirmek zorunda değilsin oynamak istediğin oyunlar (Warband, Rocket League vb.) oyunlar düşük sistemlerde bile rahatça oynanılabilecek oyunlardır.

[!] Tüm bu işlemleri denedikten ve bilgisayarında oyun testlerine başladıktan sonra değişimi farkedeceğine eminim. Fakat bu değişim seni bahsettiğin oyunlardan ilerisine götürmez. Eğer daha yüksek paralar vererek işlemciyi ve en az 8GB bellek yükseltme işlemine şu an giremem diyorsan bil ki mutlu olmak için çok fazla şeye ihtiyacımız yok olanla yetinmeyi bilsek kafi. :)

İyi forumlar...

[+] Ram miktarını oynamak istediğin oyunların doğrultusunda, en az 2GB daha artırmalısın. Piyasada 2GB 1333mHz DDR3 bellekleri ikinci el olarak çok rahat cüzi fiyatlara bulabilirsin.
[+] Bellek satın alımı için gerekirse letgo veya internet kafeleri araştır ve belleğini yükselttikten sonra Windows 7 32bit(x86) bir sistem formatı ile bilgisayarını gereksiz bellek ve cpu kullanımından temizle.
[+] İşlemcini değiştirmek zorunda değilsin oynamak istediğin oyunlar (Warband, Rocket League vb.) oyunlar düşük sistemlerde bile rahatça oynanılabilecek oyunlardır.

[!] Tüm bu işlemleri denedikten ve bilgisayarında oyun testlerine başladıktan sonra değişimi farkedeceğine eminim. Fakat bu değişim seni bahsettiğin oyunlardan ilerisine götürmez. Eğer daha yüksek paralar vererek işlemciyi ve en az 8GB bellek yükseltme işlemine şu an giremem diyorsan bil ki mutlu olmak için çok fazla şeye ihtiyacımız yok olanla yetinmeyi bilsek kafi. :)

İyi forumlar...
Min. para harcayarak nasıl performans alabilirsin? Bu konu üzerinde durmaya çalıştım, kolay gelsin...

İyi forumlar...
Teşekkürler.

Merhabalar, ekran kartımız aynı, ve anakartımızın modeli aynı. Pegatron mağdurusun sende. Anakartın hiçbir desteği yok, RAM taksan bile çalıştırıp çalışmayacağı belli değil. Benim işlemcim i3 550 RAM'im 8 GB ekran kartım R7 340(OEM) GTA 5'de 40-55 FPS arası alıyorum(orta ayarlarda). RAM'i 4 GB'ye çıkarmalısınız, DDR 3, 2x2 4 GB 1066 MHz RAM almalısınız çünkü anakartınız en fazla 1066 MHz 4 GB RAM destekliyor. Ekran kartınız GTA 5 için yeterli. İşlemci pininiz 775, işlemciniz için QX9650 öneririm. Eğer bütçeniz varsa SSD takmanızıda öneririm. Bilgisayarınız kat ve kat hızlanacaktır, oyun yüklenme ekranlarında veyahut bilgisayar açılmasında. SATA 2 SSD almalısınız, anakartınız SATA 2 SSD destekliyor yani saniyede 3 GB hızında.

Geri
Yukarı