E7300 İşlemci Overclock

BurakSnmzzz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim İntel Core 2 Duo e7300 2.66 GHz hızında çalışan işlemcim var. Galiba overclock yapılabiliyomuş. Bu overclock işlemini nasıl yapabilirim veya yararlı mı olur, zararlı mı?

Sistem özelliklerim:
  • İntel Core 2 Duo E7300 2.66 Ghz Çift Çekirdekli İşkemci
  • Anakart: GIGABYTE GA-P3SC-DS3R
  • 300W Frisby Güç Kaynağı
  • 4 GB DDR2 Ram
  • 500 GB Samsung Harddisk
  • Ekran Kartı:VTX Amd Radeon HD 5570 4gb 128 bit
  • İşlemci Soğutucu:İntelin normal soğutucusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
G3258 hız aşırtma videosunu izlemek biraz yardımcı olabilir. İşlemciye voltaj vermeniz gerekiyor. Biraz tehlikeli bir işlem. Bilmiyorsanız başka kaynaklardan da videolar bulup bu işi iyice öğrenmeniz gerekir. Ayrıca Intel stok soğutucuyla çok fazla hız aşırtma yapmayı beklemeyin.

Öncelikle, eğer OC konusunda az çok tecrube yok ve sağlam bir soğutucunuz yok ise bu sevdadan vaz geçin.

Esasen; Bu OC işi bana zararsız geliyordu, taki geçenlerde Sosyal'de "OC yaptım işlemci yandı, bozuldu" diyen bir kullanıcı görene kadar. Hoş o işlemciyi yakmak için ne kadar caba göstermiş olduğunu da merak etmiyor değilim.

Neyse, eğer soğutucunuz sağlam ise yani özel tasarım bir soğutucunuz var ise öncelikle; RAM ve CPU voltajını AUTO'ya alıp işlemciyi 2.8 GHz'e artırın, yeniden başlatıp 2.9 ve gittiği yerekadar. Reset, vb. karşılaştığınızda voltajı 1.25 verin bunu 1.33'e kadar deneyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı