E7300 İşlemciyi ne kadar overclock edebilirim ?

Murat Yılmaz

Hectopat
Öncelikle sistemimi yazayım:

ASUS P5G41T-M LX
İntel Core 2 Duo E7300 işlemci
GSKILL (2gbx2) 1333 mhz CL7 4gb ram

Bu sistemle işlemcimi ne kadar overclock edebilirim? İşlemci soğutucusu olarak XIGMATEK Balder kullanıyorum. Ben 2.66 dan 3.2 ye kadar çektim.
Overclock konusunda çokta profesyonel değilim. 3.2 ghz den sonra nelere dikkat etmeliyim ve neler yapmalıyım? 3.2 ghz'den yukarı çıkamadım bi türlü. Bunu nasıl yapıcam? Sistem açılmıyor. Halbuki işlemci sıcaklığı 35 derece falan.

Belli bir seviyeden sonra Vcore voltajını artırman gerekir. Bu, işlemci çekirdeğini besleyen voltajdır. Yine buna paralel şekilde bellek voltajını da artırman gerekebilir. İnternette aynı işlemciyi OC yapmış kullanıcıların hangi ayarları kullandıklarına bakabilirsin mesela. özellikle yabancı sitelerde çok fazla kaynak bulabilirsin.

Recep abi. Önerilerini dinledim ve sonuç 3.4 ghz yaptım. Sistem stabil. Sen ne diyorsun ayarlarda bi değişiklik yapmalı mıyım? Yada 3.6 - 4.0 ghz ye çıkmalı mıyım ? Çıkart dersen Hangilerini değiştireyim yada ne kadar değiştireyim ?

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı