E7300 sistemde CS:GO kasıyor

İşletim sistemi
Windows 7
Açıkçası HD6750 öyle ahım şahım bir ekran kartı değil olağanüstü bir darboğaz olacağını sanmıyorum. Overclock ile çözülebilecek bir sorun gibi duruyor şahsen, Voltaj vermeden 0.3-0.6 GHz arası bir "Overclock" deneyebilirsiniz.

O işlemciyle R7 240'la bile tam performans alamayabilirsiniz, kaldı ki PSU tam sınırda güç yetiştirebiliyor. O güç kaynağıyla OC önermiyorum.

Dostum E5300 ile oynadım ekran kartıda HD4650 60 FPS oynuyorum ve hiç kasma yok.

E5300, E6600 ve E7300 arasında performans açısından çok fark yok. 60 FPS CS:GO için çok iyi bir değer değil zaten.

Işlemciyi değiş. En düşük Q6600 işlemci al. PSU yetersiz gelirse yenisini alman dışında başka bir çaren yok.

E5300, E6600 ve E7300 arasında performans açısından çok fark yok. 60 FPS CS:GO için çok iyi bir değer değil zaten.

Işlemciyi değiş. En düşük Q6600 işlemci al. PSU yetersiz gelirse yenisini alman dışında başka bir çaren yok.

Zaten arkadaş çok kasıyor diyor, 60 FPS'de oyun kasarmi sence? Ben o yüzden yazdım.

PSU'dan da olabilir fakat direk PSU önerilmez.

Arkadaşın işlemcisi güçlü bir işlemci değil. CS:GO sistem gereksinimlerine aldanma. E6600 varken bende 30-40 FPS arası oynuyordum CS:GO.

Ben o kadar da alamıyrum sürekli bir kasma takılma.
PSU tam sınırda; 86W ekran kartı ve 65W işlemci ile 12v kanalından 180W verebilen bir güç kaynağınız var. Sadece işlemci ve ekran kartı için asgari olarak 151W gerekiyor. Ekran kartları veya işlemciler bazen TDP değerlerinde de fazla güç çekebiliyorlar, küçük bir ihtimal de olsa PSU'nun değişmesi hem ileriye dönük olarak sizi rahatlatır hem de belki sistem kısıtlanmaz. Ben oyun içi değerlerinizi göremeden bir şey demek istemiyorum şu an, MSI Afterburner'ı ayarlayıp bize oyun içi durumları gösterir misiniz?

Dostum MSI Afterburner CS:GO'da gözükmüyor değerler CS:GO'nun hile koruma galiba?
Açıkçası HD6750 öyle ahım şahım bir ekran kartı değil olağanüstü bir darboğaz olacağını sanmıyorum. Overclock ile çözülebilecek bir sorun gibi duruyor şahsen, voltaj vermeden 0.3-0.6 GHz arası bir "overclock" deneyebilirsiniz.
-
Eğer sorun devam ederse; PSU+Quad Core veyahut 755 pin Xeon işlemcilerden birini alarak sorunu tamamıyla çözebilirsiniz.

Voltajsız overclock işlemi TDP'sini artırır mı?

Mevcut sürücünüz nedir? MSI Afterburner'ı da normalde CS:GO'da açabilmeniz gerek, bende sıkıntı olmuyordu. Biraz bilgi verseniz?

Mevcut sürücünüz nedir? MSI Afterburner'ı da normalde CS:GO'da açabilmeniz gerek, bende sıkıntı olmuyordu. Biraz bilgi verseniz?
15.7.1 WHQL ekran kartı sürücüm bu.

Sürücüde sıkıtnı olsa bütün oyunlarda problem yaratmazmı sadece CS:GO'da oluyor.

Geri
Yukarı