E7300 ve R7 240 CS:GO Düşük FPS Sorunu

• Konuyu başlatan 5odonto
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
5

5odonto

Ziyaretçi
R7 240 ekran kartım var ve CS:GO'da 30-55 FPS arası alıyorum. Oyun başladığında 15-20 FPS'lere kadar düşüyor. Ayarlarım en düşük ayarlar. İşlemciden kaynaklanıyor dedim ilk başta ama yüksek ayarlarda 50-60 FPS alanlar var. Sistem:
  • Core 2 Duo E7300
  • R7 240
  • G31M-ES2L
  • 320 GB HDD
  • 300 W
  • 4GB RAM

yardım edicek biri yokmu?

CS:GO işlemciyi fazla kullanan bir oyun ve sizin işlemciniz baya yıllanmış diyebiliriz.
Onun dışında 4GB ram oyunlar için artık çok yetersiz.
Yanında bir 4GB daha ekleyip sistemi 8GB yapabilirseniz güzel olur.
Son gelen güncelleme ile birlikte özellikle Dust2 sistemleri az da olsa zorlamaya başladı.

Konsola;
-high
-fps_max 0

Komutlarını girip bir de öyle deneyin.

CS:GO işlemciyi fazla kullanan bir oyun ve sizin işlemciniz baya yıllanmış diyebiliriz.
Onun dışında 4GB ram oyunlar için artık çok yetersiz.
Yanında bir 4GB daha ekleyip sistemi 8GB yapabilirseniz güzel olur.
Son gelen güncelleme ile birlikte özellikle Dust2 sistemleri az da olsa zorlamaya başladı.

Konsola;
-high
-fps_max 0

Komutlarını girip bir de öyle deneyin.
mesajınızı yeni okudum biliyorm işlemci eski fakat aynı sisteme sahip bir arkadaş 80-90 fps alıyormuş bendeki bu düşüklüğü anlayamadım gitti. simdi o kodları deniyeceğim

İşe yaramadı. 1080 p yüksek ayarlar 28-50 FPS. 800 x 600 çözünürlük en düşük ayarlar 30-50 FPS lütfen yardım edin

mesajınızı yeni okudum biliyorm işlemci eski fakat aynı sisteme sahip bir arkadaş 80-90 fps alıyormuş bendeki bu düşüklüğü anlayamadım gitti. simdi o kodları deniyeceğim

İşe yaramadı. 1080 p yüksek ayarlar 28-50 FPS. 800 x 600 çözünürlük en düşük ayarlar 30-50 FPS lütfen yardım edin
Teamviewer üzerinden yardımcı olabilirim. www.facebook.com/Olofmeisterr iletişime geçmek isterseniz facebook adresim.

Sorun darboğazmis. E7300 overclock yapilirsa darboğaz kalkarmi ?

Anakartınız Xeon işlemcileri destekliyorsa Aliexpressten Xeon E5440 siparişi verin. Darboğaz tamamen ortadan kalkacaktır. Ekstra olarak GTX 1050 ile bile darboğaz olmadan kullanabilirsiniz. BIOS Modlamakla uğraşmak istemiyorsanız Q9400 sipariş vermenizi öneririm. Bende R7 240 ekran kartı kullanıyorum. Daha önce E6550 ve E8400 ile kullandım. Overwatch-Fortnite gibi oyunları darboğaz yüzünden zorlukla oynuyordum. Sisteme Q9400 takınca stabil FPS Drop olmadan oynamaya başladim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı