R7 240 CS:GO Düşük Performans Sorunu

FairyTale

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Counter strike global offensive de düşük FPS alıyorum. Araştırma yaptım low-medium ayarlarda 150 FPS alan varmış. Fakat ben en düşük ayarlarda bile 100 FPS alamıyorum. 60-70 FPS alıyorum. Sonra başka monitör taktım 1920-1200 çözünürlüğüne aldım en düşük ayarlarda hemen hemen FPS değeri aynıydı. Ayarları en yüksek alıyorum bu seferde 35-50 arası gidip geliyor. Çözünürlük düşürüyorum yine hemen hemen yakın FPS'ler. Bir de şöyle bir sorun var mesela oynaya basıyorum maç ararken falan oyunun sesi tekrar ediyor. Yani takılıyor. Acaba ekran kartı mı bozuk? Lol da en yüksek her şey 60-90 civarı alıyorum. Araştırdım fakat daha yüksek alanlar var.
Sistemi yeni almıştım her şey sıfır power ve kasa hariç. Sıcaklık sorunu yok. Sürücüler güncel. Windows 10 yüklü. Oyun orjinal.
Sistem özelliklerim ;
Sapphire r7 240 2 GB
Amd A6 6400k
Gigabyte F2A68HM-DS2
4 gb Hi-Level
500 GB toshiba
300w PSU

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücülerin güncel sanırım. Sorun belleklerde olabilir. İzlediğin videolarda 8 gb ram kullanılıyorsa daha üstün fps alacaklardır. Birde Windows 10 bazı oyunlarda Windows 8.1 den daha az fps veriyor. Bunları göz önünde bulundur. Ve tüm driverlerini güncel tut. Sonuç olarak r7 240 dan çok da fazla performans beklememek lazım.

Cevabın için saol. Ekran kartının sağlam olup olmadığına nasıl emin olabilirim şuan içime kurt düştü :(
Bir dizi testlere tabii tutabilirsin. Bu konuda birçok program var. Isısını kontrol et. CS:GO hariç başka oyun testlerine bak. Senin ekran kartınla aynı performansı veriyormu diye. Bunlarda işe yaramadıysa, garantisi duruyorsa garantiye gönderebilirsin. Aklıma dahada birşey gelmiyor kusura bakma. Kolay gelsin.

Bende daha dün aldım r7 240 cs go en düşük ayarlarda de_dust2 de 100 fps gibi sayılar gördüm ayarları yükseğe alınca 60-120 arası değerler veriyor fiyat-performans olarak en iyi ekran kartı.
Sistem Özelliklerim:
İntel Pentium E6500
2 Gb Ram
500w Güç Kaynağı

Bende daha dün aldım r7 240 cs go en düşük ayarlarda de_dust2 de 100 fps gibi sayılar gördüm ayarları yükseğe alınca 60-120 arası değerler veriyor fiyat-performans olarak en iyi ekran kartı.
Sistem Özelliklerim:
İntel Pentium E6500
2 Gb Ram
500w Güç Kaynağı

Anakartın nedir? Ben de r7 240 alıcam da darboğaz yapmayacak işlemci ve ona uygun anakart arıyorum tatmin olamadım bi türlü..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı