Çözüldü E7300'dan Q9400'a geçince FPS Düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lucky99

Hectopat
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
XFX RX570 8GB
Xeon E3 1220 V2
H61MA-D2V
HyperX 8GB DDR3 1600 MHz
1ST Player 600W
RAM
2x2
Ekran kartı
9600GT
Anakart
Gigabyte ep31-ds3l
İşlemci
Core 2 Q9400
Öncelikle selamlar. Eski işlemcim E7300 bugün Q9400'a upgrade yaptım. CS:GO'ya girdiğimde 10 FPS falan alıyordum sonra format attım FPS 30-40 oldu ama eski işlemcim ile 30-60 alıyordum. Sorunun kaynağını bilenler yardım edebilir mi lütfen?

•Nvidia GeForce 9600 GT ekran kartı
•Gigabyte EP31-DS3l anakart
•4 GB RAM (2x2)
•450 watt güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Az voltaj düşürülür o işlemcide. TeamViewer yükleyebilir misiniz? Ayarlama yapacağım.

Yarın PC'yi temizletmeye göndereceğim ondan sonrada FPS düzelmezse TeamViewer'i deneyeceğim.

Ayrı bir konu açın etiketleyin sorun neyse.

Az voltaj düşürülür o işlemcide. TeamViewer yükleyebilir misiniz? Ayarlama yapacağım.

Ayrı bir konu açın etiketleyin sorun neyse.

Sorun termal macundanmış. Dün termal macun alıp sürdüm sıcaklık 75 dereceden geçmiyor FPS'im de düzeldi.
ThrottleStop yükler misiniz TechPowerUp'ın sitesinden. Bir şeyden şüpheleniyorum ayarlayıp düzelitiriz.

Bu arada format attıktan sonra düzgünce sürücüleri kurdunuz değil mi?
Chipset, NVIDIA Driver vb.
Sadece ekran kartının driver'ını kurdum

Hocam bütün driverlarınızı kurun lütfen. Driver pack yükleyin, ondan oluyordur.
Driver Pack ve benzeri yazılımlarını önermiyoruz. Önermeyin siz de. Bunun nelere sebep olduğunu çoğu kullanıcı biliyor. Mavi ekranla sonuçlanıyor.

ThrottleStop yükler misiniz TechPowerUp'ın sitesinden. Bir şeyden şüpheleniyorum ayarlayıp düzelitiriz.

Bu arada format attıktan sonra düzgünce sürücüleri kurdunuz değil mi?
Chipset, NVIDIA Driver vb.
ThrottleStop kurdum şimdi ne yapmam gerekiyor ?

Dosya Ekleri

• IMG_20220220_200033.jpg
    IMG_20220220_200033.jpg
    283,1 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı