E7400 bilgisayarın özelliklerini arttırma

Bütçe
1500 max

569992

Decipat
Komşumda eski bir PC vardı. Dedi bana sen bilgisayardan anlıyorsun(bana güvendiler maalesef😅) bunun özelliklerini arttır donmasın falan dedi parasını da verecekmiş. Bunu söyleyen kişi 40 yaş ☺️. Özellikleri:
2 GB DDR2 RAM.
Ekran kartı yok. İşlemciden alıyor VRAM'i.
Intel Core 2 Duo E7400 2.80GHz işlemci.
Hatirladıklarım bu kadar.
O kişi CS:GO falan oynamak istiyormuş. (bilmiyorum kendisi mi oynar, çocuğu var belki o yüzden demiştir bana).
İnternette DDR2 ekran kartı olarak GeForce 210 1 GB 64 Bit'lik ekran kartı buldum.
DDR 2 2 GB (2x2 olacak şekilde) RAM buldum. Kingston KVR800D2N6/2G 2 GB DDR2 800 MHz PC Bellek Fiyatları ve Özellikleri

İşlemci yükseltsem mi bilemedim. Onun için fazla masraf olmayacak şekilde ayarlamaya çalıştım. Geri kalanını siz yazın şu an tıkandım. Bu arada kaç tane RAM slotu var bilmiyorum ama bence 2'dir. Eski PC'lerde genelde 2 oluyor.

GeForce 210 ile CS:GO'yu oynayamazsınız. Mantıksız bir ekran kartı seçimi yapmışsınız. Ekran kartı olarak R7 240 bakılabilir.
Komşumda eski bir PC vardı. Dedi bana sen bilgisayardan anlıyorsun(bana güvendiler maalesef😅) bunun özelliklerini arttır donmasın falan dedi parasını da verecekmiş. Bunu söyleyen kişi 40 yaş ☺️. Özellikleri:
2 GB DDR2 RAM.
Ekran kartı yok. İşlemciden alıyor VRAM'i.
Intel Core 2 Duo E7400 2.80GHz işlemci.
Hatirladıklarım bu kadar.
O kişi CS:GO falan oynamak istiyormuş. (bilmiyorum kendisi mi oynar, çocuğu var belki o yüzden demiştir bana).
İnternette DDR2 ekran kartı olarak GeForce 210 1 GB 64 Bit'lik ekran kartı buldum.
DDR 2 2 GB (2x2 olacak şekilde) RAM buldum. Kingston KVR800D2N6/2G 2 GB DDR2 800 MHz PC Bellek Fiyatları ve Özellikleri

İşlemci yükseltsem mi bilemedim. Onun için fazla masraf olmayacak şekilde ayarlamaya çalıştım. Geri kalanını siz yazın şu an tıkandım. Bu arada kaç tane RAM slotu var bilmiyorum ama bence 2'dir. Eski PC'lerde genelde 2 oluyor.

Sıfırdan bir sistem almak daha mantıklı. Anakarttan başlayarak her şeyin değişmesi lazım.
GeForce 210 ile csgo oynamak imkansız.
Ben gt 710 ile zar zor oynuyorum.

Bütçesi ne kadarmış?
Onu söylemedi ama çok fazla da tutmasın.

Sıfırdan bir sistem almak daha mantıklı. Anakarttan başlayarak her şeyin değişmesi lazım.
GeForce 210 ile CS:GO oynamak imkansız.
Ben GT 710 ile zar zor oynuyorum.

Hocam tamam ben DDR2 almak zorunla sanıyordum arkadaşlar yardımcı oldu. Vallahi benim bilgisayarım olsa atarım çöpe yenisini alırım ama yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı