E7400 sistem Windows 11'i kaldırır mı?

378352

Hectopat
Makaleler
3
Bu sistemde ağır işler yapmayacağım. YouTube gibi sosyal medyada gezinme, Media Player ile müzik dinlemek/video izlemek vb. şeylerin yanı sıra GTA Vice City gibi oyunlar oynayacağım. Sistemim maalesef UEFI değil. Legacy kurulum yapacağım. Ve sistemde bırak TPM 2.0'ı TPM 1 bile yok. Ben Windows 11'i Microsoft resmi olarak kendi sitesinden ISO dosyasını indirerek ve modifikasyon yaparak kurmayı düşünüyorum. Tabii çıktıktan sonra. Bu arada anakartımın modeli ise ECS G31T-M7 ve 240GB SanDisk SSD var. Görselleri ekliyorum.

işlemci_ve_ram_durumu.png

işlemci_mimarisi.png

ekran_kartı_ve_monitör.png

Bu arada Windows 10'a yazılım desteği vermeyen 2 donanımım var. Birisi AirTies 2315 ağ adaptörü ve ATI Radeon HD 3650 ekran kartı. Soracaksanız eee ATI Radeon 2600 Pro olarak gözüküyor? Bunun sebebi bahsettiğim gibi ekran kartı uyumsuz olduğu için ekran kartıma yakın bir sürücü kuruldu. Windows 8.1'deyken ATI Radeon 3600 series olarak gözüküyordu. Ağ adaptörüm ise aygıt yöneticisinden Windows 7 64 Bit dosyasını göstererek bir şekilde çalışıyor.

Ekran kartı sürücüm ise AMD'nin kendi Catalyst programıyla kurulurken ekran kartı sürücüsünü kuruyor ancak Catalyst Control Center kurulmuyor. Haliyle de işlem hata ile tamamlanıyor. Ekran kartım çalışıyor ama Catalyst Control Center ancak Windows 8.1'de kurulabiliyordu.

Bu sorunlar Windows 11 Kurulumu'nu etkiler mi? Bu sistem Windows 11 çalıştırır mı?

Deneyiminizin Windows 10'dan farklı olacağını düşünmüyorum. Test etmeden net bir şey söylenemez.

Driver problemini yaşarsınız fakat W11 kaldırır.

Windows 11 neredeyse Windows 10'un aynı altyapısını kullanıyor. Driver'ı gene 10 ile aynı şekilde kurarım. devam ederim. deneyimim @DemirKipi arkadaşın dediği gibi 10 ile aynı olacak. Ama gene birazcık performans düşüşü olacaktır. Çünkü Windows 11 görsellik açısından basan bir sistem. Performans odaklı değil yani.

Windows 11 neredeyse Windows 10'un aynı altyapısını kullanıyor. Driver'ı gene 10 ile aynı şekilde kurarım. devam ederim. deneyimim @DemirKipi arkadaşın dediği gibi 10 ile aynı olacak. Ama gene birazcık performans düşüşü olacaktır. Çünkü Windows 11 görsellik açısından basan bir sistem. Performans odaklı değil yani.
Tam tersi. Windows 11 performans üzerine kurulu olacak, her güncellemede performans kaybı yaşamayacağız artık. Gelen bilgiler ve açıklamalar, ayrıca teknolojiler bunu gösteriyor. Görsellik değişti diye performans kaybı olmaz. Windows 10 ile 11'in kıyas videolarını izlersen 11'in çok daha önde olduğunu görürsün zaten.

Tam tersi. Windows 11 performans üzerine kurulu olacak, her güncellemede performans kaybı yaşamayacağız artık. Gelen bilgiler ve açıklamalar, ayrıca teknolojiler bunu gösteriyor. Görsellik değişti diye performans kaybı olmaz. Windows 10 ile 11'in kıyas videolarını izlersen 11'in çok daha önde olduğunu görürsün zaten.

Biliyordum zaten de eski sistemler için bu performans farkını görebilecek miyiz? Windows 11'i deneyenlerin çoğu yeni sistemlere kuruyorlar. Hiç Core 2 serisi veya daha düşük işlemcilerle Windows 10 ile karşılaştırdıklarını görmedim. Bunu zaman gösterecek. N'apalım bekliyelim o zaman.

Geri
Yukarı