E7400 Sistemi Oyun İçin Yükseltmek

Enis Can Ceyhan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Eski bilgisayarımı (çok çok eski) beni bir süre idare edecek şekilde güçlendirmek istiyorum. Bir süre önce RAM ve ekran kartım bozuldu. Bilgisayarımın özellikleri;
  • Intel Core 2 Duo E7400
  • 1 GB DDR2 RAM (2 GB vardı)
  • Gigabyte G31M-ES2L DDR2 Anakart
  • Kaç W olduğunu bilmediğim eski bir PSU (muhtemelen 300w)
  • Birde HD5670 ekran kartım vardı ama dediğim gibi bozuldu. Şu an onboard GPU kullanıyorum.

Konuya tekrar gelirsek, bu bilgisayarı en azından oyun oynarken (World of Tanks, BF3 ve Warface) kasmayacak seviyeye getirmek istiyorum.

Bu ürünlerden daha iyi bir çözüm var mıdır, bunları aldığımda oyun oynarken ortalama kaç FPS alırım?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:

Şuan alacağım parçalar beni bir süre daha idare etsin yeter. O yüzden çok fazla harcama yapmak istemiyorum ve 200 tl de biraz fazla geldi bana.

Bir de şunları buldum daha yüksek performans verir diye düşünüyorum.
Sapphire RX460 GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
MSI RX460 2GB OC GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Son düzenleme:
Merhaba,

Eski bilgisayarımı (çok çok eski) beni bir süre idare edecek şekilde güçlendirmek istiyorum. Bir süre önce RAM ve ekran kartım bozuldu. Bilgisayarımın özellikleri;
  • Intel Core 2 Duo E7400
  • 1 GB DDR2 RAM (2 GB vardı)
  • Gigabyte G31M-ES2L DDR2 Anakart
  • Kaç W olduğunu bilmediğim eski bir PSU (muhtemelen 300w)
  • Birde HD5670 ekran kartım vardı ama dediğim gibi bozuldu. Şu an onboard GPU kullanıyorum.

Konuya tekrar gelirsek, bu bilgisayarı en azından oyun oynarken (World of Tanks, BF3 ve Warface) kasmayacak seviyeye getirmek istiyorum.

Bu ürünlerden daha iyi bir çözüm var mıdır, bunları aldığımda oyun oynarken ortalama kaç FPS alırım?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)
Merhaba,
Anakartın max. 4gb destekliyor.Tek modül ddr2 1333mhz 4gb ram satın alabilirsin.
Ekran kartı olarak gtx 750ti seni belirttiğin oyunlarda bir müddet götürecektir.
İşlemci olarak da quad serisinin herhangi bir işlemcisi yeterli olacaktır.
Güç kaynağı da senin belirttiğin olabilir. Fakat ilerde sistem toplamayı düşünüyorsan 80+ sertifikalı 750w güç kaynağın ileriye dönük daha iyi bir seçim olacaktır.

Merhaba,
Anakartın max. 4gb destekliyor.Tek modül ddr2 1333mhz 4gb ram satın alabilirsin.
Ekran kartı olarak gtx 750ti seni belirttiğin oyunlarda bir müddet götürecektir.
İşlemci olarak da quad serisinin herhangi bir işlemcisi yeterli olacaktır.
Güç kaynağı da senin belirttiğin olabilir. Fakat ilerde sistem toplamayı düşünüyorsan 80+ sertifikalı 750w güç kaynağın ileriye dönük daha iyi bir seçim olacaktır.

Anakart 2*2 GB olarak 4 GB destekliyor yalnız. O yüzden tek modül kullanamam. Vatanda RX 460 daha ucuza geliyor. Onu alsam nasıl olur ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı