E7500 en ufak programlarda CPU %100 oluyor

MustafaİRen

Kilopat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim:
Anakart:
ASUS-MX / 1333 - DDR2.
RAM: 2+2 = 4 GB.
işlemci: Intel Core 2 Duo CPU E7500 @ 2.93 GHz overclock ile beraber 3.52 GHz. Dipnot: 303'e kadar yükselttim BIOS üzerinden.
GPU: ATI Radeon HD 2400 XT.
işletim sistemi: Windows 7 Ultimate 64 bit (6 ay lisanslı)
HDD 1: wdc WD10EZEX-22bn5a0 1 TB (Windows 10'un kurulu olduğu disk)
HDD 2: wdc WD3200AAKS-00L9 320 GB (oyun diskim)
CPU'nun %100 olması bir yana, wasd tuşlarını kullanırken birkaç saniyelik gecikme oluyor.
Overclock'tan veyahut CPU'yu 2 çekirdekte kullandığımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, sizce sorun nedir?

Overclock stabil olmayabilir. Benim ASUS P5KPL-AM SE anakart ile yaptığım Overclock normalde stabilmiş gibi görünüyordu fakat internette gezinirken, "Zula" oynarken falan bir gariplik hissediyordum. İnternette gezinirken yağ gibi akan siteler kasa kasa açılır olmuştu. Overclock işlemini geri aldım ve sorun düzeldi, ondan sonra da stabil olan değerlere tekrar OC yaptım Bu arada MSConfig ayarlarına dokunma derim, onlar da stabiliteye etki ediyor. Bırak Windows ayarlasın o işleri, sen karışma.

@EyupTRHd işte sicaklık değeri.

Gece olunca görmemişim
işlemci: Intel Core 2 Duo CPU E7500 @ 2.93 GHz overclock ile beraber 3.52 GHz. Dipnot: 303'e kadar yükselttim BIOS üzerinden.
3.52 zaten fazla hocam, gereksiz yani . Siz direkt sıfırlayın öyle deneyin, sonra geri arttırırsınız.
Bazen sıfırlayıp aynı değere getirince de olduğu oluyor
Gece olunca görmemişim
3.52 zaten fazla hocam, gereksiz yani . Siz direkt sıfırlayın öyle deneyin, sonra geri arttırırsınız.
Bazen sıfırlayıp aynı değere getirince de olduğu oluyor

Zaten git gide performansı düşmeye başladı, bu değeri ilk yaptığımda hiç sorun yoktu 1 ay sonra hafif kasmalar başladıydı, ve şu an 1.50 yıl oldu, ve şu basit oyunda bile donar oldu.

Hocam overclock dahil her şeyi eski ayarına getirdim, BIOS'u sıfırladım, üstüne termal macunu değiştim, chipsetin macununu değiştim, ekran kartımın macununu değiştim, ama sonuç.

RAM'leri de temizledim

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…