CPU %100 oluyor

JadieN

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, forumda ikinci postum, yanlışım ve kusurum olduysa affola.

Bilgisiyarım Windows 10 pro'ydu. Metin 2 gibi (düşük bir oyunda) kastığı için Windows 8.1 yapma kararı aldım. Fakat bunda da kasıyor.
Oyundayken görev yöneticisine baktım CPU %98 falan oluyordu ( köylerde değil ) kimsenin olmadığı mapta.
Sebebini bilen veya önerebilceği bir şey var mı?

Bilgisiyarımın özellikleri ise;

• Ekran kartı: AMD R7 240.
  • RAM: 8 GB.
  • 240 GB SSD.
  • Işlemci: AMD atlhon (tm) ll X4 640 Processor 3.0 GHz.

Eksik varsa kusura bakmayın. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. Tek çarem kaldı, o da Windows 7 yapmak sanırım.

Arkadaşlar merhaba, forumda ikinci postum, yanlışım ve kusurum olduysa affola.

Bilgisiyarım Windows 10 pro'ydu. Metin 2 gibi (düşük bir oyunda) kastığı için Windows 8.1 yapma kararı aldım. Fakat bunda da kasıyor.
Oyundayken görev yöneticisine baktım CPU %98 falan oluyordu ( köylerde değil ) kimsenin olmadığı mapta.
Sebebini bilen veya önerebilceği bir şey var mı?

Bilgisiyarımın özellikleri ise;

• Ekran kartı: AMD R7 240.
  • RAM: 8 GB.
  • 240 GB SSD.
  • Işlemci: AMD atlhon (tm) ll X4 640 Processor 3.0 GHz.

Eksik varsa kusura bakmayın. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. Tek çarem kaldı, o da Windows 7 yapmak sanırım.

Hocam aynı sorunu yaşamıştım. Sadece bir oyunda oluyordu bu sorun. Darboğaz olmadığından eminseniz farklı oyunlarda test etmenizi öneririm.

Hocam aynı sorunu yaşamıştım. Sadece bir oyunda oluyordu bu sorun. Darboğaz olmadığından eminseniz farklı oyunlarda test etmenizi öneririm.

6 ay önce işe başladığım için bırakmıştım hocam eskiden böyle yapmayan bir sistem şimdi darboğaz yapar mı? Var mı öyle bir şey bilmediğim için soruyorum. Başka oyun oynamıyorum :( eskiden sıfır kasması vardı ve video da çekebiliyordum.

Malasef hocam sana ulaşabileceğim yer varsa ya da buradan mesaj atabiliyorsam bir görüşürsek çok iyi olur.
Hocam burdan ulaşabilirsiniz.
1610351958525.png

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle\Gelişmiş güç ayarlarını değiştir penceresine girin. İşlemci güç yönetimi ayarlarını ekteki gibi yapın hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı