Çözüldü E7500 için 320 TL ekran kartı önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vionex

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Core 2 Duo E7500 2.93 GHz işlemcim var ve buna ekran kartı almak istiyorum bu alacağım ekran kartının beni 1.5 sene civarında bir süre idare etmesi lazım. Öyle ahım şahım oyunlar zaten oynamıyorum ama şu anki ekran kartım yaklaşık 12 senelik (HD3600 1 GB sanırım 32bit) ve yetmiyor. Onun için 2 GB (64bit) bir ekran kartı Alayım diyorum ama zaten en fazla 1.5-2 sene sonra yeni bir bilgisayar almayı düşündüğümden fazla masrafa girmek de istemiyorum şu an için. Bekle demeyin lütfen çünkü ihtiyacım var alternatifler sunabilirsiniz :)

Not: Ekran kartı 320 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia GTX 760 bulunabilir sanırım. En azından Aliexpress'te var.
Darboğaz yapar. Eğer 2 sene sonra ekran kartı dahil sistem çöpe gidecekse ve işlemciyi değiştirmeyi düşünmüyorsanız fazla masraf yapmayıp 200 TL civarında GTX 750 takın. GTX 750 bile darboğaz yapacaktır ama bu yüzden gidip aynı paraya R7 240 almak saçma olur.

Darboğaz yapar. Eğer 2 sene sonra ekran kartı dahil sistem çöpe gidecekse ve işlemciyi değiştirmeyi düşünmüyorsanız fazla masraf yapmayıp 200 TL civarında GTX 750 takın. GTX 750 bile darboğaz yapacaktır ama bu yüzden gidip aynı paraya R7 240 almak saçma olur.
Şöyle diyeyim 2 sene sonra bilgisayarı kardeşime vereceğim. Biraz da o kullanır tahmini bir zaman dilimi veremem. Unutmadan diyeyim GTX 750 modellerine baktım 2 GB ve 1 GB versiyonları filan var tam emin olamadım hangisini tavsiye edersiniz? Ya da daha ucuza gelen GTX 760 veya 750TI modelleri var 2. el olması bir şey değiştirir mi veya hangisini önerirsiniz inanın kafam çok karışık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı