E7500 işlemci P5GC-MX1333 anakarta uyumlu mudur?

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar elimde P5GC-MX1333 anakart var bu anakarta en fazla 2 çekirdekli işlemci takabiliyorum maalesef anakart değiştirmeden işlemciyi olabildiğince yükseltmek istiyorum şu anda E5300 kullanıyorum Core 2 Duo E7500 bu anakarta uyumlu olur mu?

Uyumlu görünüyor, ikisi de LGA775 soket.

Uyumlu görünüyor.

1.png

Cevaplarınız için teşekkür ederim ben sık sık League of Legends oynamaktayım ve şunu görüyorum ki şu anda kullanmış olduğum Pentium Dual Core E5300 oyuna yeterli değil bu yüzden Core 2 Duo E7500 almak istiyorum eğer E7500 takarsam sizce gözle görülür bir performans artışı olur mu?
Uyumludur. Fakat BIOS sürümünü kontrol edin. Uymaz ise görüntü alamazsınız.

Herhangi bir BIOS güncellemesi yapmadım zaten tanıdığım bir bilgisayarcı ya götürüp bu işi hallettireceğim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ben sık sık League of Legends oynamaktayım ve şunu görüyorum ki şu anda kullanmış olduğum Pentium Dual Core E5300 oyuna yeterli değil bu yüzden Core 2 Duo E7500 almak istiyorum eğer E7500 takarsam sizce gözle görülür bir performans artışı olur mu?

Herhangi bir BIOS güncellemesi yapmadım zaten tanıdığım bir bilgisayarcı ya götürüp bu işi hallettireceğim.
İki işlemci arasında tek çekirdek performansında %15, çoklu çekirdek kullanımında %20 fark var görünüyor. Ama oyun sırasında bu kadar fark olur mu bilemiyorum.

1.png

2.png

Bence Q8000 ve Q9000 serisine bakın, 4 çekirdek her türlü daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı