E7500 R7 240 İçin En Uygun İşletim Sistemi

KadirCe

Hectopat
Sistemim:
Intel Core2 Duo E7500 / MSI G31M3 V2 (MS 7529) / Bearlake G31 / 4GB DDR2 RAM / AMD Radeon R7 240

Bu sistemde en stabil çalışacak işletim sistemi hangisidir sizce? Sistemde 4 GB RAM var. XX'nin hızından memnundum ama RAM'i 3 GB olarak tanıyor. Bu nedenle şu an Windows 7 64 bit kurulu. İkinci sorum ise bu sisteme x64 işletim sistemi kurmanın bir faydası var mı? Yoksa 32 bit mi kurmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer SSD alma imkanınız varsa Windows 10 kurabilirsiniz. SSD eski sistemlere can katıyor gerçekten.

Windows 10 sistem gereksinimleri:

İşlemci:1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM:32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
Sabit sürücü alanı:32 bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 32 GB
Grafik kartı:WDDM 1.0 sürücüsüyle DirectX 9 veya üzeri
Ekran:800x600
İnternet Bağlantısı:Güncelleştirmeleri yapmak ve bazı özelliklerden yararlanmak için internet bağlantısı gerekir. S modunda Windows 10 Pro, S modunda Windows 10 Pro Education, S modunda Windows 10 Education ve S modunda Windows 10 Enterprise için ilk cihaz kurulumu (OOBE) sırasında internet bağlantısının yanı sıra Microsoft hesabı (MSA) veya Azure Active Directory (AAD) hesabı gerekir. Windows 10'da bir cihazı S modundan çıkarmak için de internet bağlantısı gerekir.

Son düzenleme:
Sistemim:
Intel Core2 Duo E7500 / MSI G31M3 V2 (MS 7529) / Bearlake G31 / 4GB DDR2 RAM / AMD Radeon R7 240

Bu sistemde en stabil çalışacak işletim sistemi hangisidir sizce? Sistemde 4 GB RAM var. XX'nin hızından memnundum ama RAM'i 3 GB olarak tanıyor. Bu nedenle şu an Windows 7 64 bit kurulu. İkinci sorum ise bu sisteme x64 işletim sistemi kurmanın bir faydası var mı? Yoksa 32 bit mi kurmalıyım?
Wiindows 10 x64

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı