E7500 Sistem Donma ve Kasma Sorunu

Eyüp han

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim;

İNTEL CORE 2 DUO E7500 2.93 GHZ
DDR2 1GB RAM 800 MHZ
MSİ R7 240 2GD3
350W GÜÇ KAYNAĞI
120 GB HDD 7200 RPM
WİNDOWS 7 64 BİT ORJİNAL
BİOS 2008 yılında güncellenmiş
2 yıldır format atılmamış

PC'yi ilk actığım zaman ilk 5 dakika çok donuyor. CS:GO oynarken ilk 2 raund cok fazla donuyor. 20 FPS sonra biraz kendine geliyor 70'de oynuyorum. Map yükleme ekranında yaklaşık 5 dakika bekliyorum, servere girince de bazen hareketsizlikten atıyor daha oynamadan. LOL oynarken 150 FPS alıyorum başka bir koridora aniden tıklarsam donuyor. LOL'de bekleme ekranı bitince oyuna girer girmez dakikaya bakıyorum 30. saniyede oluyor. Sizce sorun sadece RAM'de midir? RAM'ı yükseltirsem ve format atarsam düzelir mi ya da düzelmesi için ne yapmalıyım ? Yardım ederseniz sevinirim.

Yardım edebilecek yokmu :(

Merhabalar. Bütçeniz varsa yeni anakart ve RAM alın, bunlar bütçenize göre 2. el olabilir. Eğer bütçeniz az ise 4 GB RAM DDR2 RAM alınız. Zaten işletim sisteminiz mantığa sığmaz çünkü 64 bit sistemin en az 4 GB RAM gereksinimi var. CS-GO'u da nasıl 1 GB RAM ile açıyorsunuz hayretler içindeyim. Eğer RAM'i uzun süre sonra alacaksınız kısa zamanda 32 bit Home Premium şeklinde format atınız. LoL'ün yeni istemcisi gerçekten can sıkıyor. ( Nick name: UA HeLLDemonSS ) Eski istemci kısa zamanda kalkacak. İmzamdan sistemimi görüp ne çektiğimi kolay anlarsınız. ( Bu arada Yasuo gelince oyun hayli donuyor sadece mouse ile kullanılan bir hero olduğu için ) :LOL:
İnşallah yardımcı olmuşumdur.

Merhabalar. Bütçeniz varsa yeni anakart ve RAM alın, bunlar bütçenize göre 2. el olabilir. Eğer bütçeniz az ise 4 GB RAM DDR2 RAM alınız. Zaten işletim sisteminiz mantığa sığmaz çünkü 64 bit sistemin en az 4 GB RAM gereksinimi var. CS-GO'u da nasıl 1 GB RAM ile açıyorsunuz hayretler içindeyim. Eğer RAM'i uzun süre sonra alacaksınız kısa zamanda 32 bit Home Premium şeklinde format atınız. LoL'ün yeni istemcisi gerçekten can sıkıyor. ( Nick name: UA HeLLDemonSS ) Eski istemci kısa zamanda kalkacak. İmzamdan sistemimi görüp ne çektiğimi kolay anlarsınız. ( Bu arada Yasuo gelince oyun hayli donuyor sadece mouse ile kullanılan bir hero olduğu için ) :LOL:
İnşallah yardımcı olmuşumdur.

Yorumun için teşekkür ederim. Okullar kapanınca leptop alıcağım onun için olabildiğince az harcama yapmak istiyorum arkadaşım 64 bit daha fazla performans verir dedi bende o yüzden yaptım. 32 bit ile 4 gb ram yaparsam en azından oyun içi fps dropları oyun takılmalarını önlermiyim

Yorumun için teşekkür ederim. Okullar kapanınca leptop alıcağım onun için olabildiğince az harcama yapmak istiyorum arkadaşım 64 bit daha fazla performans verir dedi bende o yüzden yaptım. 32 bit ile 4 gb ram yaparsam en azından oyun içi fps dropları oyun takılmalarını önlermiyim
4 GB RAM ile Win7 Home Premium 64 bit kurarsanız performanslı olacaktır. Ryzen Laptoplar okullar kapandıktan sonra kesin olur, sizde bu konuda karlı çıkarsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı