E7500 sistemle hangi Linux dağıtımları rahat çalışır?

n_ecat

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire E5 573G
Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz 2.20 GHz
6,00 GB RAM
Nvidia Geforce 920M
Meslek
Öğrenci
İşlemci: Intel Core E7500 2.93 GHz.
RAM: 2x2 4 GB Elixir ve Kingston DDR2.
Disk: 120GB Hitachi laptop HDD (şimdilik böyle, yakında 120GB SSD almayı düşünüyorum.).
Bu sistemde 1607 Build Windows 10 yanına bir Linux kurmayı düşünüyorum. Kubuntu ve ultramarine KDE var daha çok KDE'ya da cinnamon seviyorum sizce Kubuntu kasmadan çalışır mı ve önerileriniz neler?

İşlemci: Intel Core E7500 2.93 GHz.
RAM: 2x2 4 GB Elixir ve Kingston DDR2.
Disk: 120GB Hitachi laptop HDD (şimdilik böyle, yakında 120GB SSD almayı düşünüyorum.).
Bu sistemde 1607 Build Windows 10 yanına bir Linux kurmayı düşünüyorum. Kubuntu ve ultramarine KDE var daha çok KDE'ya da cinnamon seviyorum sizce Kubuntu kasmadan çalışır mı ve önerileriniz neler?
Kubuntu KDE Plasma masaüstü ortamını kullanır ve KDE Plasma, oldukça ağır ve sistem kaynaklarını çok fazla kullanan bir masaüstü ortamıdır. Bu nedenle, KDE Plasma yerine Xfce masaüstü ortamını öneririm. Dağıtım olarak Xubuntu'yu kullanabilirsiniz.

Kubuntu KDE Plasma masaüstü ortamını kullanır ve KDE Plasma, oldukça ağır ve sistem kaynaklarını çok fazla kullanan bir masaüstü orta mıdır? Bu nedenle, KDE Plasma yerine Xfce masaüstü ortamını öneririm. Dağıtım olarak Xubuntu'yu kullanabilirsiniz.

Sanal makinede test edeceğim teşekkürler.

Sanal makinede test edeceğim teşekkürler.
Sanal makinede beklediğin performansı alamazsın. Eğer dağıtımı denemek istiorsan flash diskine iso dosyasını yazdırıp kurulum bölümüne girmeni tavsiye ederim. Dağıtımı kurmadan önce dağıtımı deneme şansın oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı