E7500 ve GT 730 sistem Valorant'ta kaç FPS alır?

75 derece makul bence de 90'a da belki göz yumulabilir dediğiniz gibi. En son 230W PSU'yu yakmıştım ben OC ile Q6600 işlemci var çok verimsiz bir işlemci. En ufak çarpan kilidi artışında ısınmaya başlıyor. Bir arkadaşımın külüstür PC'sinden 300W PSU taktım ama yine de güvenemiyorum, soğutucum da yeterli değil şu an. İmkanım olsa daha üst bir Quad Core takacağım da işte :(

O işlemci 65nm değil mi? Anakart yetişmez direk ona.

Evet, 65 nm çok büyük problem. G31M-ES2L anakart var bende de aslında güzel bir anakart OC imkanları çok fazla ama bu kasaya bu işlemciye dokunasım gelmiyor pek. Performansı da çok iyi değil Q6600'ın, Quad Core olmasına rağmen. OC yapmayı düşünürsem bilgi alabilirim hız aşırtma denedim ama voltaj ayarlarıyla oynamadım şu ana kadar.

Evet, 65 nm çok büyük problem. G31M-ES2l anakart var bende de aslında güzel bir anakart OC imkanları çok fazla ama bu kasaya bu işlemciye dokunasım gelmiyor pek. Performansı da çok iyi değil Q6600'ın, Quad Core olmasına rağmen. OC yapmayı düşünürsem bilgi alabilirim hız aşırtma denedim ama voltaj ayarlarıyla oynamadım şu ana kadar.

Çok ısınacağı ve anakartı zorlayacağı için direk o işlemci yerine E5450 almanı tavsiye edebilirim. Ayrıca Q6600 çarpanı kapalı değil mi? Nasıl çarpanı arttırılabiliyor?
Max 9 çarpanı var.

Çok ısınacağı ve anakartı zorlayacağı için direk o işlemci yerine E5450 almanı tavsiye edebilirim. Ayrıca Q6600 çarpanı kapalı değil mi? Nasıl çarpanı arttırılabiliyor?
Max 9 çarpanı var.
Tam olarak çarpan kilidi artırılarak mı OC yapılıyor emin değilim ama GHz artışı yapılabiliyor çok rahat. Muhtemelen çarpan kilidi ile oynuyoruz.

Kimse dinlemiyor galiba beni @akincelik10 Quad Core işlemciler bir tık pahalı ve yerine Xeon işlemciler daha iyi bir şekilde bakabilir. Hem ucuz çeşitlerinde var.

Benim tavsiyem E5450 veya e5440. X5460 da olabilir ama kendisi biraz fazla güç tüketiyor.
Peki hocam E5450'ye OC yapılmasını önerir misin? 45nm işlemci, verimli olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı