E7600 işlemci boşta 100 derece

mrt46

Centipat
Daha fazla  
Anakart
GİGABYTE G41M-COMBO
Merhaba, benim eski bir bilgisayarım var fotoğrafta gördüğünüz gibi işlemcim bilgisayar boştayken 100 derecelerin üstüne çıkıyor ve kendini kapatıyor. Önceden eski bir işlemci kullanıyordum ve değiştirip bu işlemciyi taktım soğutucu fanımı da düzgün oturttum kasanın içi de temiz. Fakat bilgisayar açıldığı gibi sıcaklık fırlıyor. Voltaj değerinden de pek anlamıyorum yüksek mi değil mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20220806_140055.jpg

Merhaba, benim eski bir bilgisayarım var fotoğrafta gördüğünüz gibi işlemcim bilgisayar boştayken 100 derecelerin üstüne çıkıyor ve kendini kapatıyor. Önceden eski bir işlemci kullanıyordum ve değiştirip bu işlemciyi taktım soğutucu fanımı da düzgün oturttum kasanın içi de temiz. Fakat bilgisayar açıldığı gibi sıcaklık fırlıyor. Voltaj değerinden de pek anlamıyorum yüksek mi değil mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1476196

Hocam değiştirirken termal macun sıktınız mı? Ve işlemci fanı çalışıyor mu?

Düzgün oturmamıştır kesin yoksa bu kadar sıcaklık normal değil işlemcin bozulur.

Az önce yine çıkartıp taktım işlemci fanını ve sıcaklık hala 90 100 derecelerde. Voltajım yüksek mi?

Çalışıyor.

Az önce sıktım ve bilgisayarı açtım şu an 70 civarlarında sıcaklık normal mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı