İşlemci sıcaklığı boşta 100 derece

emirakcr

Decapat
Yaklaşık 1 hafta önce akasa Venom hava soğutma sistemi aldım. Her şey güzel fakat soğutucu almadan önce de(stock fan) Core 1 ve Core 3 bu derecelerleydi ve anakartta CPU LED kırmızı ışığı yanıyor hala.

Ne yapmam lazım?

Anakart: ASUS Z170a

Screenshot_20190619-225004_Gallery-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İki seçenek var. Ya virüs benzeri zararlı bir yazılım arkada işlemciyi zorluyor. Ya da soğutucu düzgün oturtulmamıştır. İşlemci soğutucu kremini de kontrol etmekte fayda var.

Soğutucu oturmamış ki hacım? Boşluğu soğutuyor soğutucun. Git düzelt montajı, işlemcide kebap yapıcan yoksa.
İki seçenek var. Ya virüs benzeri zararlı bir yazılım arkada işlemciyi zorluyor. Ya da soğutucu düzgün oturtulmamıştır. İşlemci soğutucu kremini de kontrol etmekte fayda var.
İmkanı yok ki virüs olsa bile 100 dereceye çıkmasının. Krem? Macun olmasın.

Soğutucu oturmamış ki hacım? Boşluğu soğutuyor soğutucun. Git düzelt montajı, işlemcide kebap yapıcan yoksa.

İmkanı yok ki virüs olsa bile 100 dereceye çıkmasının. Krem? Macun olmasın.
Virüsün türüne göre mümkün. Belki cihaz zombi bilgisayara döndü. Önceki soğutucuda da aynı durum varmış. İki soğutucuyu da yanlış montaj yapmış olma ihtimali daha düşüktür. Ha belki eskisi bozuktu. Yenisi de düzgün oturtulmadı. O da bir seçenek tabi.

Macun krem kıvamında bir maddedir. Krem yazınca da kastım anlaşılır diye düşündüm. Ama çok ısrar ediyorsanız neden olmasın. Macun olsun tabi. :)

Öyle bir virüse daha şahitlik etmedim, eden de görmedim. Öyle virüs varsa gelsin girsin benim bilgisayarıma. Feda olsun o kadar uğraşmış ;)

@Code7 allah razı olsun senden foruma daha çok yararların olur umarım çok teşekkür ederim sorun virüstenmiş kaspersky ile hallettim
Öyle bir virüse daha şahitlik etmedim, eden de görmedim. Öyle virüs varsa gelsin girsin benim bilgisayarıma. Feda olsun o kadar uğraşmış ;)
İnsanız işte bugünde bişeyler öğrendik :)
Ş
@Code7 allah razı olsun senden foruma daha çok yararların olur umarım çok teşekkür ederim sorun virüstenmiş kaspersky ile hallettim

İnsanız işte bugünde bişeyler öğrendik :)
Şaka gibi 5 dk sonra tekrar 90 100 oldu virüs tekrar geldi heralde.Harddisk in ve ssd nin içini komple temizlesem sorun kökten gider diye düşünüyorum yanlışmıyım ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190620-013850_Gallery-min.jpg
    Screenshot_20190620-013850_Gallery-min.jpg
    359,2 KB · Görüntüleme: 438
Son düzenleme:

Geri
Yukarı