E7600 ve GTX 650 darboğaz yapar mı?

E2160 ile GT 730 ikilisi ile Minecraft bile oynayanamadım.

Bence çift çekirdekli işlemciler bitti. GTX 650 o işlemciye çok üst düzey kalıyor. Yeni sistem vakti yada Core2 Quad işlemciye geçmen gerekli.

E2160 ile GT 730 ikilisi ile Minecraft bile oynayanamadım.

Bence çift çekirdekli işlemciler bitti. GTX 650 o işlemciye çok üst düzey kalıyor. Yeni sistem vakti yada Core2 Quad işlemciye geçmen gerekli.
Hocam eski sistemimi yükseltip kardeşime vermek istiyorum. İşlemci olarak ne önerirsiniz? Aliexpress üzerinden olursa daha iyi olur. Ayrıca anakartım Foxconn G41MX 2.0.

Hocam eski sistemimi yükseltik kardeşime vermek istiyorum. İşlemci olarak ne önerirsiniz? Aliexpress üzerinden olursa daha iyi olur. Ayrıca anakartım Foxconn G41MX 2.0.
Aliexpress'te artık 0.5€ bir şey alsan bile vergisini veriyorsun. Artık yurt dışına bir dostunuz gitmiyorsa hiç bir anlamı kalmıyor.

Anakartın 4 çekirdekli işlemci destekliyor. Bende Core2 Quad Q9505 var, RX 460 taktım. Oynuyorum yani. GTA 5'de bariz darboğaz oluyor ama FPS drop değil, dokular yüklenmiyor. OC ile üstesinden gelebilirim ama uğraşmak istemiyorum. Şehir içinde aşırı hızlı gittiğimde oluyor.

En az Core2 Quad Q8000 alman gerekli. Q6600 falan göreceksin internette. Hiç bulaşma. En ucuz Core2 Quad işlemci hangisi ise onu al.

Letgo, Sahibinden gibi satış sitelerini kullanabilirsin.

Şuan en ucuz quad işlemci L5420'dir Aliexpress'ten ynei üye indirimi ile birlikte 35-40TL ye bulabilirsin.

Lakin BIOS modlamayı bilmiyorsan veya anakartın microcode si yoksa Q8400 bul bir yerden, eğer destekliyorsa anakarın tak geç. GTX650'yi beslersin.

Aliexpress'te artık 0.5€ bir şey alsan bile vergisini veriyorsun. Artık yurt dışına bir dostunuz gitmiyorsa hiç bir anlamı kalmıyor.

Anakartın 4 çekirdekli işlemci destekliyor. Bende Core2 Quad Q9505 var, RX 460 taktım. Oynuyorum yani. GTA 5'de bariz darboğaz oluyor ama FPS drop değil, dokular yüklenmiyor. OC ile üstesinden gelebilirim ama uğraşmak istemiyorum. Şehir içinde aşırı hızlı gittiğimde oluyor.

En az Core2 Quad Q8000 alman gerekli. Q6600 falan göreceksin internette. Hiç bulaşma. En ucuz Core2 Quad işlemci hangisi ise onu al.

Letgo, Sahibinden gibi satış sitelerini kullanabilirsin.
Teşekkürler hocam. Son bir sorum olacak DDR2 8 GB Intel uyumlu RAM'i nereden temin ettiniz? Ben hiçbir yerde bulamadım.

Teşekkürler hocam. Son bir sorum olacak DDR2 8 GB Intel uyumlu RAM'i nereden temin ettiniz? Ben hiçbir yerde bulamadım.
2+2+2+2 yaptım. Benim anakartımda 4 adet DDR2 soket var. Bazılarında da 4 adet var ama 2 tanesi DDR3 2 tanesi DDR2 ve sadece 1 tanesini kullanabiliyorsun. Yani sadece DDR2 yada sadece DDR3. İkisi de uyumlu olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı