Çözüldü E8200 takınca ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Anakart: Foxconn N15235.
1. işlemci: Pentium 4
2. işlemci: E8200.

1. işlemci takılıyken bilgisayarı çalıştırdığımda 15 saniye sonra kapanıyor BIOS'a bile girecek vaktim olmuyor. Çalışmaya başlarken anakart ötüp susuyor.

2. işlemci takılıyken bilgisayarı çalıştırdığımda bilgisayar hiç kapanmıyor ama ne ekana görüntü geliyor ne de klavye ve fareye güç geliyor anlayamadım. Çalışmaya başlarken hiç ötmüyor.

Çözüm
2 işlemciyi ıskartaya çıkartın hocam uyumsuzluğu var sanırım BIOS eski de olabilir 1. işlemci takılı kalsın BIOS pilini çıkartıp 5-10 dk bekledıkten sonra takın sisteme güç verin açılma ihtimali olabilir.
Ekran kartını çıkartıp onboard görüntü almayı dener misiniz 2 işlemci içinde.

Ekran kartını çıkartıp onboard görüntü almayı dener misiniz 2 işlemci içinde.

Ve anakart kablolamasına dikkat ediniz hocam.

Ekran kartını çıkartıp Onbaord'da iki işlemcide de denedim. 1.işlemci görüntü var klavye fare elektrik geliyor fakat 15-20 saniye sonra kapanıyor PC. 2.işlemci görüntü yok klavye fare elektrik yok. Kapanmıyor.

2 işlemciyi ıskartaya çıkartın hocam uyumsuzluğu var sanırım BIOS eski de olabilir 1. işlemci takılı kalsın BIOS pilini çıkartıp 5-10 dk bekledıkten sonra takın sisteme güç verin açılma ihtimali olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ve USB takılı olmadan çalışıtırın fazla güç çekiyor olabilir.

İnşallah hocam.

Son durum nedir hocam?

1. İşlemci ile sorunsuz bir şekilde bilgisayar çalışıyor.(Bip sesi ve kapanma sorunu çözüldü.)
2. İşlemci ile durum hala geçerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim hocam diğeri işlemci için üzgünüm sorununuzu çözdüğümü düşünüyorsanız çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim ve konu kilitlenebilir.

Bu işlemcinin çalışmaması işletim sisteminin bitiyle alakalı olabilir mi?
Sistem 32 Bit 2 GB RAM mevcut.
64 Bit yapsam acaba çalışır mı?

Geri
Yukarı