E8300 Overclock Yapma

Çelebi

Hectopat
Daha fazla  
Intel Core 2 Duo E8300 2.83GHz işlemciyi 3.00 veya 3.15 GHz'e Overclok yapmak istiyorum. Nasıl bir yöntem izlemeliyim? Voltaj ayarlarını nasıl yapmalıyım? Overclok yapmamda bir sakınca var mı? Varsa da ne gibi bir sorunla karşılaşırım? BIOS türü eski.

• Gigabayt GA-G31M-ES2L
  • ATI Radeon HD3850 1GB
  • 2x2 4 GB RAM
  • 400watt güç kaynağı

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Core 2 Duo E8300 eğer overclock oluyorsa, yapabilmeniz için iyi bir soğutma sistemine ihtiyacınız var. BIOS'u güncellemelisiniz. Anakartınız vb. uyarsa sorunsuz yapabilirsiniz.

FSB
  • 1600(O.C.)/1333/1066/800 MHz FSB
Bellek
  1. Çift kanal bellek mimarisi
  2. 2 x 1.8V DDR2 DIMM yuva ile 4 GB'a kadar bellek desteği
  3. DDR2 1066(OC)/800/667MHz
Sistemimi yükarda belirttiğim gibi overclock yaptım açılıştata gözüküyor 3.00Ghz diye ama belli bir zaman sonra bilgisayarı kapatıp açtığımda overclock resetleniyor orjinal haline dönüyor ne yapmam gerekir
[TBODY] [/TBODY]
Anakartımın bios menüsünde M.I.T bölümü yer almakta ama uğraşıyorum overclock yapamıyorum yapsamda belli bir süre sonra açılışta kendini resetliyor ve M.I.T bölümü orjinal menüsüne dönüyor bios menüsündeki ayarlar nasıl olması lazım

İşlemcinin orjinal hali bu
islemcinin-orjinal-hali-jpg.129103

Ama yapmak istediğim overclock iseaşağıdaki resimde ne yaptım ne ettiysem olmadı kendini resetliyor
yapmak-istedigim-overclock-jpg.129104
bir türlü bu overclock yapamadım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı