E8400 eski sisteme GT 1030 takılır mı?

Oynatır ama emin değilim. Cafe Simulator zor gibi. Her zaman söylediğim gibi emin değilim.
ICS (Internet Cafe Simulator) oyunundan bende pek umutlu değilim, optimizasyonu berbat çünkü. Dediğim gibi az çok oyun oynayabilsem yeterli olurdu. Şuan Radeon HD 5450 ile Technopat Sosyal'e girip 40 yıllık oyunları 50 kere oynamak dışında bir şey yapamıyorum.

Peki hangi oyunları oynamaktasınız? Ben The Forest ve ETS 2 gibi oyunları, ayrıca Internet Cafe Simulator gibi simülasyon oyunlarını da sorunsuz oynamak istiyorum. En azından 30 FPS civarı. 720p de oynayabilirim. 1080p şart değil.
ETS2'yi genellikle TruckersMP üzerinden oynuyorum herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. 1080P karışık ayarlarda Ortalama 60FPS oluyor. Tabii kalabalık trafikleri saymazsak.
ICS'de ortalama 40FPS almıştım, beni sarmadı iade ettim sonrasında.
Forza 4 High optimize ayarlarda 60FPS sabit alabiliyorum.
The Forest ortalama 60FPS idi.
GTAV Yüksek/karışık ayarlarda 60-70FPS idi. Tabii çimene girersen 40FPS.
PUBG Steam orta karışık ayarlarda 55-65FPS arası.
Valorant FPS odaklı 1080P ayarlarda 250-300FPS arası oluyor genelde.
RX550 4GB her normal oyunda iş görür bir potansiyel sunabiliyor düşük bütçede, AAA oyunlarda da optimizasyonu iyi ise güzel sonuçlar veriyor, mesela RDR2. Tabii ben i3-10100F ile kullanıyorum. İşlemci ağırlıklı oyunlarda benim aldığım değerleri alamazsınız, örn: Valorant, GTAV tarzı oyunlar. Darboğaz yaşar mısınız bilemem, E ve Q serisi hakkında bilgi sahibi değilim.

@polat.cbk Muhtemelen ben sizden çok daha düşük değerler göreceğim işlemcim taş devrinden kalma olduğu için. RX 550'nin 2 GB versiyonu iş görür mü peki?

@polat.cbk Muhtemelen ben sizden çok daha düşük değerler göreceğim işlemcim taş devrinden kalma olduğu için. RX 550'nin 2 GB versiyonu iş görür mü peki?
Ben çoğu oyunda +2GB VRAM görüyorum. Ben 4GB öneririm ama 2GB alabiliyorsanız o da olur. Sadece 128bit olmasına dikkat edin. 64Bit versiyonu GT1030 ile aynı performansı veriyor. 64Bit RX550 almak yerine daha ucuza GT1030 alın. Veyahut hangisi ucuzsa. Önerim 128Bit olan.

@polat.cbk Teşekkürler hocam. İki karta da bakarım, gerek duyarsam RX 550 ile ilgili de ayrı bir konu açarım. Bu bit olayını anlamıyorum fazla. 64 bit olunca ne oluyor, 128 bit olunca ne oluyor?

Geri
Yukarı