E8400 Sistem İlk Açılışta Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

çağatay geleş

Hectopat
Daha fazla  
Ben bir bilgisayar topladım. Özellikleri;

Asrock g41c-gs combo v1.0 LGA 775 anakart

İntel core 2 duo e8400 3.00 GHz işlemci

2GB DDR3 1333 MHz RAM

256 MB asus ekran kartı PCI express

240GB SSD

250w peak everest güç kaynağı

Bu bilgisayarı topladım ve şöyle bir sıkıntıyla karşılaştım bilgisayarı açılıyor ancak şu şekilde bilgisayarı açınca ekrana görüntü gelmiyor. Bilgisayarı 2-3 defa açıp kapatıyorum ve aynı zamanda 2-3 defa kabloyu çekip açıyorum 4.üde PC açılıyor yani görüntü geliyor. Bazen ise hiç açılmıyor. Anakart üzerinden BIOS'u sıfırlıyorum yine daha yeni söylediğim taktiği uyguluyorum. Ekrana görüntü geliyor. Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Everest güç kaynağı pek tavsiye etmem. Güç kaynağını değiştirin derim. Bence sisteminiz fena değil sorun ya güç kaynağıdır yada ekran kartıdır. Güç kaynağı sorunlu olabilir yada ekran kartı sorunlu olabilir. Yada bilgisayarda bir kısa devre tarzı bir sorun olabilir.

O güç kaynağı peak (anlık) 250w veriyor. Bu da demek ki güç kaynağı yani 250w değil!
En az 350w sağlam bitane al, en fazla 30 tl.
Bilgisayarı şoklama yöntemiyle açmışsın, kabloyu çek çıkar, sistemin tamamını yakarsın. Onun dışında ekran kartının giriş çıkışları arızalı olabilir.

Anakartınıza baktım RAM'leriniz DDR3 1333 MHZ ve anakart Overclocklu DDR3 1333 MHZ destekliyor. Yani tahminimce overclock yaptıysanız 250 Watt güç kaynağınız yetmez. Güç kaynağını 350-400 watt yapmanızda fayda var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı