İlk açılışta ekrana görüntü gelmeme sorunu

TadiC

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilgisayarı yeni topladım ve montajını kendim yaptım. açılışını yapmaya çalışıyordum fakat ekrana hiç bir görüntü gelmedi. Ekran kartı, işlemci ve kasanın soğutucuları çalışıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

@Jira Hocam, sistemin tamamını, arıza tespiti yaptırmak amacıyla önce bir teknik servise götürdüm.
Oradaki kişi, "anakartın montajını yaparken ATX için ayrılmış olan bir vidayı çıkarmayı unutmuşsun, anakart bundan mütevellit kısa devre yapmış olabilir" dedi. daha sonra servise yolladım. Hocam sizce anakart üzerinde mosfet veya kondansatör arızası olmuş olabilir mi ? Fakat bu zor bir ihtimal montajı yaparken dikkatli davrandım, o tarzda bir hırpalama yapmadığımı düşünüyorum.
Güç düğmesine basıldığından itibaren, dediğim gibi fanlar çalışıyor, speaker hata mesajı vermiyor,
ve de sistemi açarken yükselip alçalan bir fan sesi duyuluyor fakat kısık bir ses bu dediğim ses uğultu gibi.
Bunları baz alarak aklınızda bir kaç fikir oluştu mu acaba ? Ayrıca alakası var mı bilmiyorum fakat klavyeyi taktığım zaman klaveye ışık da gelmiyor. ( Num Lock'a basmama rağmen )

Arkadaşlar benzer sorunu yaşıyorum. İşletim sistemi kurulmuyor anakartım üzerinde sürekli restart atıyor. Boot edilemiyor sistem. 2 farklı güvenilir servise götürdüm. Ben de kontrol ettim detaylıca ve anakartım donanımsal olarak bozuk. Bugün MSI Servispoint' e yolladım sonucu duruma göre açıklayacağım.

Restart atana kadar ilk açılışta görüntü gelmeme sorunun çözümü bende şu şekilde oldu arkadaşlar.

Sorun Win10 hızlı başlatma ayarından kaynaklanıyor.
-Denetim masasında "Güç Seçenekleri"ne girdiğinizde solda "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin"e tıklıyoruz.
-Sayfa geldiğinde üst satırlarda "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" bağlantısına tıkladıktan sonra aşağıda tikli olan "Hızlı Başlatmayı Aç(Önerilen)" tikini kaldırıyoruz.

Yani Windows'un önerdikleri yine başımıza iş açıyor :) Umarım çözüm arayıp bulamayanlara faydası dokunur.

Son düzenleme:
Restart atana kadar ilk açılışta görüntü gelmeme sorunun çözümü bende şu şekilde oldu arkadaşlar.

Sorun Win10 hızlı başlatma ayarından kaynaklanıyor.
-Denetim masasında "Güç Seçenekleri"ne girdiğinizde solda "Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin"e tıklıyoruz.
-Sayfa geldiğinde üst satırlarda "Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" bağlantısına tıkladıktan sonra aşağıda tikli olan "Hızlı Başlatmayı Aç(Önerilen)" tikini kaldırıyoruz.

Yani Windows'un önerdikleri yine başımıza iş açıyor :) Umarım çözüm arayıp bulamayanlara faydası dokunur.
bende böyle olmasına rağmen yapıyor

Arkadaşlar merhaba öncelikle sorunun tamamen aynısı bende var öncelikle bunun kesinlikle mönitör yada görüntü kablosuyla alakası yok test ettim ve aynı problem devam etmekte remleri tek tek denetim sitemde kullanmakta olduğum aynı sorun devam etmekte farklı remlerle denedim 2. günün sonunda yine aynı problemi verdi ben anakart değişikliliğine gidiyorum işlemciden şüphelendim ancak işlemcide bir problem olsa hiç çalışmaz çok hassas bir parça ekran kartımda problem yok başka pc lerde test ettik 1 haftalık kullanımlar yaptık bu hafta anakartı değiştireceğim umarım çözülür ve burdaki arkadaşlara da yardımcı olmuş olururm mutlaka ek bilgi vereceğim değiştirdiğimde anakartı

Arkadaşlar merhaba öncelikle sorunun tamamen aynısı bende var öncelikle bunun kesinlikle mönitör yada görüntü kablosuyla alakası yok test ettim ve aynı problem devam etmekte remleri tek tek denetim sitemde kullanmakta olduğum aynı sorun devam etmekte farklı remlerle denedim 2. günün sonunda yine aynı problemi verdi ben anakart değişikliliğine gidiyorum işlemciden şüphelendim ancak işlemcide bir problem olsa hiç çalışmaz çok hassas bir parça ekran kartımda problem yok başka pc lerde test ettik 1 haftalık kullanımlar yaptık bu hafta anakartı değiştireceğim umarım çözülür ve burdaki arkadaşlara da yardımcı olmuş olururm mutlaka ek bilgi vereceğim değiştirdiğimde anakartı
Hocam sorun neydeymiş ?

Yeni konular

Geri
Yukarı