E8400 ve GTX 750 Darboğaz

Ataraa

Kilopat
Daha fazla  
Benım sistemin intel dual core 6400 işlemci, gt220 ekran kartı, 4 gb ram, 500 gb hdd, 300wat Asus P5B ben bu sistemle çoğu oyunu en yüksete oynadım ama artık değiştirmem gerektiğinin farkındayım ve şöyle bir çözüm buldum ama doğru olur mu bilmiyorum işlemciyi e8400 takıp ekran kartını gtx750 taksam nasıl olur? Lütfen yardımcı olur musunuz, darboğaz olur mu olursa O/C yapsam düzelir mi? Kafam çok karısık :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı yapma kendine hiçbir darboğaz olmaz :)
Hocam lutfen kafamizdan element uydurmayalim. Kac sene oncesinin cift cekirdek islemcisi hic sorun cikarmadan 750Tİ 'i besleyecek oyle mi?
gtx 750 ti darboğaz olur mu peki olursada gtx 750 yi nerden bulabilirim cevap yazdığın için ty
Hocam almak istediginiz islemci ve su anda bulunan islemciniz kart ila darbogaz olacaktir. Anakart modelinizi yazabilir misiniz? Belki anakartiniz quad islemci destekliyordur.

arakdaşa katılıyorum yıllar öncesinin işlemcisi bugünün ekran kartlarından düzgün performans alınmaz güncel sistemlerde uyum önemlidir

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartin quad destegi varmis. Arkadasin onerdigi Q6600 ya da anakartinizin destekledigi islemci listesinden quad olan islemcilerden birini secebilirsiniz. Ama BIOS surumunuzun guncel oldugundan emin olun aksi takdirde anakartiniz islemciyi gormeyebilir, acilmayabilir, sorun yasayabilirsiniz.

ya yok ben çift çekirdekli bi işlemci almayı düşünüyorum yani garanti e8400 alıcam aklıma o yatkın olazsa gt630 takarım gozum cok yukarlarda deil

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı