EA 4300 sıralama için üniversite önerisi

Bu ülkede savcılık-hakimlik sınavında 13. olmuş kişi mülakatta elendi dostum Türkiye gibi bir ülkede yaşıyorsan devletin söz sahibi olduğu hiçbir noktaya bulaşmayacaksın. (bkz. Ünal aydın hakimlik- savcılık 13.sü ) eğer aileden boynun kalın değilse ve illa hukuk gibi Ankara Hukuk'tan bile çıkmış insanların ilk senelerinde süründüğü bir meslekte (YouTube: Yıkıklar: Hukukçu, 140journos: Avukatlık tespit: Genç avukatlar videolarını kesinlikle izlemelisin) eğer bu bölüme aşık değilsen ve para ilk hedefinse kesinlikle aklından çıkarmanı öneririm. Sıralaman 4300'SE ODTÜ, Bilkent, sabancı, boun iibf bölümlerini deneyebilirsin onun dışında Yeditepe, Türk alman da gayet iyidir Almanca eğitimle aldığın işletme iktisat seni gayet iyi yerlere götürür 4 sene sonra teşekkür edersin.

EA sıralamam 6554 YBS okumayı düşünüyorum işletme bana göre bir meslek değil. YBS sonucu işsiz kalir miyim?

EA sıralamam 6554 YBS okumayı düşünüyorum işletme bana göre bir meslek değil. YBS sonucu işsiz kalir miyim?

Özyeğin gibi sağlam vakıf ya da Marmara İstanbul Boğaziçi gibi köklü üniversitelerden mezun olduğun sürece İngilizcene ve kendini geliştirmene bağlı olarak işsiz kalacağını sanmıyorum üstüne Marmara Almanca YBS bölümü röportajında birebir mezun öğrencilerin 3.sınıfta iş bulduğunu dinlemiştim.

Kafam cok karisik yardimci olursaniz cok minnettar olurum.
Hakim savci kismina bir şey diyemem ülkemizin kanayan yarasi, şimdilik. Yeni yargi paketinde hakim ve savcilik için mülakati etkisiz kilacak bir çalişma yapiliyor ama geçer mi pek sanmam. Akademisyen olmak içinse hukuk veya iktisat seçmen daha iyi olur. Nitekim hukuk mezunu hem hukuk fakültesinde hem iibf'de akademisyen olabilir. İktisat mezunu ise tüm iibf bölümlerinde akademisyen olabilir. Hem ekonomi bilimi hem de hukuk ağirlikli bir müfredati olduğu için.

Ancak inan bana bunlar için erken. Sen sadece sinava odaklan. 10-13kyi yeterli bulma üstüne koy.

Yukarida arkadaşa yazdim ''SEVEREK'' yapacağin bir bölüm seç. Okul 4 sene hadi kötü bir öğrencisin en fazla 7 sene sürecek. Ama meslek hayati 35 sene. Bunu dikkate alarak seç bölümünü. Her gün işe küfrederek gitme, mutlu git.

Özyeğin gibi sağlam vakıf ya da Marmara İstanbul Boğaziçi gibi köklü üniversitelerden mezun olduğun sürece İngilizcene ve kendini geliştirmene bağlı olarak işsiz kalacağını sanmıyorum üstüne Marmara Almanca YBS bölümü röportajında birebir mezun öğrencilerin 3.sınıfta iş bulduğunu dinlemiştim.
Hocam benim de sıralamam EA 5099. Yeditepe, Türk-Alman, Bilgi, Bahçeşehir, MEF, bu üniversitelerde işletme, ekonomi, uluslararası finans, uluslararası ticaret, uluslararası ilişkiler, uluslararası işletme gibi bölümler okunur mu? Hukuk, psikoloji ve ybs sevmediğim için kesinlikle yazmayacağım.

Hocam işletme iktisatı şiddetle Yeditepe Türk almanda öneririm uluslararası ilişkileri koç Boğaziçi Bilkent ODTÜ'de okunması taraftarıyım. Uluslararası finanslar da çok iyi vakıf üniversitelerinde iş yapar.

YBS yazmak eşit ağırlık puan türünde oldukça mantıklı bir tercih olacaktır. İşletme iktisat gibi teknoloji vaat etmeyen bölümler daha geride, fikrimce hukuk psikoloji gibi globali daha zayıf olan yerler de mantıklı değil, sabit maaşlı meslekleri de doğru bulmam YBS her açıdan iyi bir yaşam standartı sunabilecek bir bölüm bence.

YBS yazmak eşit ağırlık puan türünde oldukça mantıklı bir tercih olacaktır. İşletme iktisat gibi teknoloji vaat etmeyen bölümler daha geride, fikrimce hukuk psikoloji gibi globali daha zayıf olan yerler de mantıklı değil, sabit maaşlı meslekleri de doğru bulmam YBS her açıdan iyi bir yaşam standartı sunabilecek bir bölüm bence.

Hocam hukuk yazacak gibiyim. İyi üniversiteler geliyor aç kalmayız hehalde.

Geri
Yukarı