EA 77 bin sıralamayla ne okunur?

nalsare

Hectopat
Daha fazla  
Aslında istediğim nete ulaştım ancak yığılma oldu maalesef. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanır mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum hangi bölümler senin dikkatini çekiyor veya isteyebilirsin daha önceden hedeflediğin bölüm neydi ona göre daha çok yardımcı olabiliriz.

Gelecekte yapacağınız mesleği bize mi soruyorsunuz?

Bıktım senin gibi tiplerden. Buraya konu açmak baştan hataydı.

Dostum hangi bölümler senin dikkatini çekiyor veya isteyebilirsin daha önceden hedeflediğin bölüm neydi ona göre daha çok yardımcı olabiliriz.
Hukuk istiyordum 2021 YKS'ye göre netlerim 9 Eylül'e yetiyordu.

Yani dostum şimdi hedefin hukuk ise mezuna bırakabilirsin ama böyle bir konu açtığına göre mezuna bırakmak istemiyorsun şimdi farklı bir bölüme gidip mutlu olmayacaksan hiç tercih yapma bence ama nasıl bir bölüm istediğin önemli yani hukuk olmaz ise şu bölümü tercih edebilirim diye bir plan yapman gerekirdi şimdi örnek olarak sana bir bölüm önersem ya bu bölüm güzel değil diyebilirsin o yüzden neler yapmayı seversin örnek olarak ne bileyim resim çizmeyi veya çizim yapmayı seviyorum diyorsan iç mimarlık ve çevre tasarımı tercih edebilirsin veya yok ben insanlarla uğraşmayı seviyorum diyorsan psikoloji olabilir dediğim gibi senin istediğin şeyler önemli.

Aslında istediğim nete ulaştım ancak yığılma oldu maalesef. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanır mutlu olurum.
Lisede öğrenciler istenilen veya sevilen mesleğe, bölüme yönelmeli ve hedeflemelidir. Üstelik son sınıfa kadar kararını vermiş olmalıdır. Eğer, " 77bin sıralama ile hangi üniversitede iç mimarlık okunmalı?" diye sorsaydın mantıklı bir yanıt alabilirdin çünkü hedeflenilen bölümü veren üniversiteler arasında eğitim kalitesi ve mezun sayısı hakkında kıstas yapılabilirdi ve forum yazarları sana önerilerini sunabilirdi.

"EA 77bin sıralama ile ne okunur?" soruna, biri sana hukuk dese diğeri sınıf öğretmenliği başkası ise psikoloji dese sen bunu hangi açıdan değerlemeye tutacaksın ? Evet ben psikolog olucam veya avukat olucam mı diyecceksin ?

@nalsare Nefretle dolmanın alakası yok. Hiçbir ilgi alanından bahsetmemişsin, düşündüğün bölümlerden bahsetmemişsin. Ne dememizi bekliyorsun?
Haklısın.

Yani dostum şimdi hedefin hukuk ise mezuna bırakabilirsin ama böyle bir konu açtığına göre mezuna bırakmak istemiyorsun şimdi farklı bir bölüme gidip mutlu olmayacaksan hiç tercih yapma bence ama nasıl bir bölüm istediğin önemli yani hukuk olmaz ise şu bölümü tercih edebilirim diye bir plan yapman gerekirdi şimdi örnek olarak sana bir bölüm önersem ya bu bölüm güzel değil diyebilirsin o yüzden neler yapmayı seversin örnek olarak ne bileyim resim çizmeyi veya çizim yapmayı seviyorum diyorsan iç mimarlık ve çevre tasarımı tercih edebilirsin veya yok ben insanlarla uğraşmayı seviyorum diyorsan psikoloji olabilir dediğim gibi senin istediğin şeyler önemli.
kanka benim gönderiye like atmışşında bilgin varsa cevap yazaydınya

Geri
Yukarı