EA biri sayısal meslek seçebilir mi?

ömerrrrrrr

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim TYT olarak hiçbir eksiğim yok ve her hafta TYT denemesi çözüyorum. Yani TYT'den yana derdim yok. Fakat EA seçtiğim için AYT fen derslerini görmüyorum. Sayısala geç diyebilirsiniz ex orada geçemem :D. Mezuna kalıp AYT feni de kendim halledersem tercih yaparken sayısal meslek seçebilir miyim?

Sınava girmeden önce sayısal bölümden sınava girmek için tercih yaparak girerseniz sayısal meslek seçebilirsiniz.

Tamamen çözdüğün sorulara bağlı puanın. Herkesin önüne aynı kitapçığı (sorular, şıklar değişmiş halde), aynı optiği koyuyorlar. Yani gidip AYT'de fen bölümünden soru çözersen sayısal puanın artar.

EA'da kendine göre bir bölüm bulamadıysan mezuna kalıp AYT fen çalış. İstemediğin bir bölüme gidince pişman olursun. Yalnız mezun senesini de herkes kaldıramaz iyice düşün.

Ex muhabbetini de salla geleceğinden önemli değil. Yüksek ihtimalle 1 yıl sonra birbirinizi bir daha görmeyeceksiniz. Bunun için 1 yılını daha kaybetme.

Arkadaşlar benim TYT olarak hiçbir eksiğim yok ve her hafta TYT denemesi çözüyorum. Yani TYT'den yana derdim yok. Fakat EA seçtiğim için AYT fen derslerini görmüyorum. Sayısala geç diyebilirsiniz ex orada geçemem :D. Mezuna kalıp AYT feni de kendim halledersem tercih yaparken sayısal meslek seçebilir miyim?
YKS'de alan tercihi yok, Matematik ve Fen Bilimleri çözersen sayısal puanın da hesaplanacaktır. Sayısal puanınla tercihte bulunabilirsin.

Alan değiştirme sebebin sadece "ex" miydi?

Evet.

Tamamen çözdüğün sorulara bağlı PUA'nın. Herkesin önüne aynı kitapçığı (sorular, şıklar değişmiş halde), aynı optiği koyuyorlar. Yani gidip AYT'de fen bölümünden soru çözersen sayısal PUA'nın artar.

EA'da kendine göre bir bölüm bulamadıysan mezuna kalıp AYT fen çalış. İstemediğin bir bölüme gidince pişman olursun. Yalnız mezun senesini de herkes kaldıramaz iyice düşün.

Ex muhabbetini de salla geleceğinden önemli değil. Yüksek ihtimalle 1 yıl sonra birbirinizi bir daha görmeyeceksiniz. Bunun için 1 yılını daha kaybetme.

Cevabın için teşekkürler ex konusunu düşüneceğim henüz 11.sınıfım 12'de sayısala geçebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı