EA, Codemasters’ı 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

Oyun dünyası ile elimde olmayan sebeplerden ötürü aram iyi değil.
Bu EA kısaltmalı şirket, oyundan bir haber, halkın arasından soyutlanmış ve sektörü pençeleyen bir şirket değil miydi?

Oyun dünyası ile elimde olmayan sebeplerden ötürü aram iyi değil.
Bu EA kısaltmalı şirket, oyundan bir haber, halkın arasından soyutlanmış ve sektörü pençeleyen bir şirket değil miydi?
Eskiden çok kaliteli oyunlar yapardı özellikle NFS serisi ile yaptıkları takdire şayan.

Sonra ne oldu çözemedim firma birdenbire paragöz, oyun dünyasına zarar vermeye başlayan bir firma oldu. Bir tane oyunu tutmaz ise hemen o firmayı kapattı. Özellikle NFS Most Wanted ve Undergraung gibi serilerle ünlü Black Box bu yüzden kapandı. Bir oyun para getirmediği zaman acımıyor. Üstelik paranın yanında bir sürü DLC ekliyor, bölgesel fiyatlandırma falan dinlemiyor. Altyazıdır, müşteri desteğidir hiç bahsetmiyorum bile.

Adamlar Ubisoft gibi bir formül buldu ve çivisini çıkardılar artık. Formül ise "Oyunu Online yap, ana hikaye olsun ama boş bir şey olsun, bir sürü DLC ekleyelim, DLC olmadan oyunun tadı olmasın, grafikler harika olsun ama oyun boş olsun, her sene oyun çıkaralım geliştiricilere oyuna içerek eklemek için süre vermeyelim. " gibi saçma bir Formül.

Firmalar da kapatılmamak için bir şey yapamıyorlar. FİFA gibi seriler her sene kadro güncellemesi ve bir kaç ekleme ile çıkıyor onun yerine biraz daha aralıklarla çıksa çok daha güzel olabilir. NFS serisi zaten iyice berbat oldu Black Box kapatılınca Criterion'a geçmişti o da NFS Most Wanted'ın adını kullanarak daha berbat bir sürüm yaptı sonra 2015 gibi Ghost Games'e geçti. Ghost Games NFS 2015 ile Undergraund havası verdi beğenildi de sonra Payback ile Hızlı ve Öfkeli havası oluşturmaya çalıştı ama bu biraz NFS serisine aykırı kaçtı fakat güzeldi ama Forza serisinin altında kaldı. Forza serisi bu arada Black Box'ın kapatılmasından sonra kendini topladı ve o boşluğu kaptı. En son NFS Heat çıktı o da biraz daha Most Wanted, Carbon havası barındırıyordu ve şu an biraz daha iyiler. Ama EA ne yaptı? Gitti oyunu yine Criterion'un eline verdi iyi misin EA? Onlar ne yaptı 10 yıl önceki halen oynanan oyunun Remake halini yaptı gerek yokken.

Şu an NFS serisi Forza'nın altında. Adamlar lisans işini çözüp kaliteli bir şekilde Undergraund-Most Wanted gibi oyunların Remake halini yapsa Forza falan kalmaz. Tabi ben yapmalarını istemiyorum çünkü Criterion iyice berbat eder bu olayı. Yapsa yapsa Forza'yı yapan ekip ve Ghost Games yapar ama asla bir Black Box kalitesi beklenmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı