Çözüldü EA FC 24 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

DoctorFrtkn

Picopat
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
i5-12450H
Bıktım FC 24'ün sorunlarından. Oyun önceden DirectX function hatası veriyordu, uzun bir uğraşın ardından hatayı çözmeyi başardım, tam sevinecekken sevincim kursağımda kaldı, çünkü bu sefer de farklı bir sorunla karşılaştım. Şimdi de oyun açılış ekranı geliyor sonra hata vermeden kapanıp EA uygulamasına geri dönüyor. Oyunu Epic Games üzerinden satın aldım. İnternette bulduğum oyunu uyumluluk modunda çalıştırma, yönetici olarak çalıştırma, EA App'ten repair yapma, sertifikaları güncelleme, GeForce Experience'tan ayarları düşürme, driverları güncelleme gibi çözüm yollarının hepsini denedim olmadı. Kafayı yemek üzereyim, yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
@XxDaniels @Hasan Erikli @cagrixd

Sorunu çözdüm (umarım)

Tarayıcıya Intel driver & Support asisstant yazın (bu uygulama bilgisayarınızdaki eksik driverları bulmanıza ve yüklemenize yardımcı oluyor), ilk çıkanı açın, eğer uygulama yüklüyse eksik olan driverları bulur ve gösterir, eksikler bulunduktan sonra download all tuşuna basın, hepsi indikten sonra FC24'e girmeyi deneyin, eğer uygulama yüklü değilse download now tuşuna basın, uygulamayı kurun, sonra aynı sayfaya geri dönün, tarama yapıldıktan sonra download all tuşuna basın, hepsi indikten sonra FC24'e girmeyi deneyin

Bende bu şekilde düzeldi ve dünden beri sorunsuz oynuyorum, umarım tekrar bozulmaz. Umarım sizin sorununuz da düzelir.

Sorunu çözdüm (umarım)

Tarayıcıya Intel driver & Support asisstant yazın (bu uygulama bilgisayarınızdaki eksik driverları bulmanıza ve yüklemenize yardımcı oluyor), ilk çıkanı açın, eğer uygulama yüklüyse eksik olan driverları bulur ve gösterir, eksikler bulunduktan sonra download all tuşuna basın, hepsi indikten sonra FC24'e girmeyi deneyin, eğer uygulama yüklü değilse download now tuşuna basın, uygulamayı kurun, sonra aynı sayfaya geri dönün, tarama yapıldıktan sonra download all tuşuna basın, hepsi indikten sonra FC24'e girmeyi deneyin.

Bende bu şekilde düzeldi ve dünden beri sorunsuz oynuyorum, umarım tekrar bozulmaz. Umarım sizin sorununuz da düzelir.

İade ettim hocam geç kaldınız indirime bir daha girerse bakarım oyunu çok istiyordum oynamayı halbuki.

Sorunu çözdüm (umarım)

Tarayıcıya Intel driver & Support asisstant yazın (bu uygulama bilgisayarınızdaki eksik driverları bulmanıza ve yüklemenize yardımcı oluyor), ilk çıkanı açın, eğer uygulama yüklüyse eksik olan driverları bulur ve gösterir, eksikler bulunduktan sonra download all tuşuna basın, hepsi indikten sonra FC24'e girmeyi deneyin, eğer uygulama yüklü değilse download now tuşuna basın, uygulamayı kurun, sonra aynı sayfaya geri dönün, tarama yapıldıktan sonra download all tuşuna basın, hepsi indikten sonra FC24'e girmeyi deneyin

Eksik driver bulunamadı dedi?

Oyun 5 GB'lik güncelleme getirdi tüm sorunlar çözüldü arkadaşlar hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Eksik driver bulunamadı dedi?

Oyun 5 GB'lik güncelleme getirdi tüm sorunlar çözüldü arkadaşlar hayırlı olsun.

Emin misiniz hocam PC restart atıyordu veya gri ekrand kalıyordu ona göre yükleyeceğim.

Bende Dünden Beri Giremiyorum. Çözüm Var Mı?
Güncellemeyi yaptınız mı?

Emin misiniz hocam PC restart atıyordu veya gri ekrand kalıyordu ona göre yükleyeceğim.
Bilmiyorum hocam bende de girmiyordu oyunu silme noktasındaydım güncelleme geldiğini gördüm güncelledim tüm sorunlar ortadan kalktı. Hatta bazı kasma problemleri vardı onlar bile çözüldü.

Güncellemeyi yaptınız mı?

Bilmiyorum hocam bende de girmiyordu oyunu silme noktasındaydım güncelleme geldiğini gördüm güncelledim tüm sorunlar ortadan kalktı. Hatta bazı kasma problemleri vardı onlar bile çözüldü.

İade ettikten yaklaşık 1 hafta sonra güncelleme getirmişler demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı