EA FC 24 diziliş önerisi

4-3-3(4) kullanmaya karar verdim taktik olarak ne yapayım genişlik falan kaç olsun?
Kadronuz kötü A kalite oyuncu yok. Ellemeyin yoksa arkası boş kalabilir.

3'lü dizilişte sol ve sağ stoperin uzun boylu ve hızlı, ortadaki stoperin çok uzun olmamak kaydıyla fizikli ve oyun kurabilen bir stoper olması gerekiyor. Ayrıca kanat beklerinin de aynı şekilde hızlı ve yüksek kondisyonlu, OF oynayacak kanat forvetlerin ise birinin uzun boylu/ikili mücadelesi yüksek ve şutör, diğerinin ise yine çok uzun olmamak kaydıyla fizikli ve hızlı olması gerekiyor. Her oyuncu ile oynanamaz bu sistem zaten. Gerekli oyuncular var ise bir nimet bence.

FIFA için bu sistem böyle çalışmıyor :)

Hocam ben online oynamıyorum. Kariyer modunda ve arkadaşlarla oynarken genelde bu dizilişte oynuyorum. 3'lü defans demek defansta 3 kişinin durması demek değildir. Bu dizilişte defans yapılacağı zaman defans hattı, kanat bekleri ile 5 kişiye çıkar. Mantığını kavrayan biri bu dizilişin ekmeğini çok iyi yer. Bu gerçek futbolda da böyle, 3'lüyü iyi kullanabilen takımlar oyunu kolayca domine edebilir.
Zaten kontra ataktan bahsettim. Normal bir atakta 5 kişi olabilirsiniz ama kontrada çok eksik kalıyor. Tabii her oyun planına göre oyun mantığı değişmeli oyuncular için. Alınan takıma göre bile değiştiriyorum. Misal Real Madrid, asla hücum ağırlıklı oynamam. Defansı çok sağlam ve topu kaybedince sıkıntıya sokuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı