EA FC 24'de ping sorunu

Frostyy3

Decapat
Daha fazla  
Merhaba VDSL internet kullanıyorum internet sağlayıcım TurkNet, 1,5 aydır 70 120 arası ping ile oynuyorum normalde 53 ping sabit oynardım bir tek EAFC'de olan bir sıkıntı Fortnite ve Valorant da ping sıkıntım yok. Sağlayıcım ile iletişime geçtim çözdük dediler fakat bir çözüm olmadı. Modemi sıfırladım saçma gelecek belki ama Windows 11 kullanıyordum Windows 10'a geçtim tekrar format attım EA uygulamasını sildim, EAFC'yi 2 kere sil yükle yaptım aklınıza gelecek çoğu şeyi denedim ne yaptıysam düzelmedi. İnternet sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum bu durumu çözer mi bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. (Alttaki görsel garip bir bug ile oldu kontrolcü ayarlarına gir çık yaparsanız pinginiz 2 katına çıkıyor yani ben de öyle oluyor :D)

resim_2023-12-09_211202616.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence tekrar iletişime geç durumu anlat dostum bende farklı bir sağlayıcıdan Türknet'e geçtim daha düşük ping ve daha hızlı bir internete sahip oldum. Alt yapı olarak Turk Telekom kullanıyor benim altyapımda buna rağmen önceki firmadan çok daha düşük pink ve daha hızlı bir internet aldım. Sende de Turk Telekom altyapısı kullanılıyor ise Türknet durumu oraya iletip bir güncelleme vs birşey isteyebilir.

Merhaba VDSL internet kullanıyorum internet sağlayıcım TurkNet, 1,5 aydır 70 120 arası ping ile oynuyorum normalde 53 ping sabit oynardım bir tek EAFC'de olan bir sıkıntı Fortnite ve Valorant da ping sıkıntım yok. Sağlayıcım ile iletişime geçtim çözdük dediler fakat bir çözüm olmadı. Modemi sıfırladım saçma gelecek belki ama Windows 11 kullanıyordum Windows 10'a geçtim tekrar format attım EA uygulamasını sildim, EAFC'yi 2 kere sil yükle yaptım aklınıza gelecek çoğu şeyi denedim ne yaptıysam düzelmedi. İnternet sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum bu durumu çözer mi bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. (Alttaki görsel garip bir bug ile oldu kontrolcü ayarlarına gir çık yaparsanız pinginiz 2 katına çıkıyor yani ben de öyle oluyor :D)

Eki Görüntüle 2046964
Şu anda tam olarak benle aynı sorunu yaşıyorsun, fifa 23 açıyorum oyun uçuyor ama bunda kasıyor çok garip ping düşük göstersede 50-60 gibi oyun 200 gibi bile olabiliyor.
Çözebildiysen bana da yardım edersen sevinirim.

Bana da yardım lazım bu konuda, ping 50-70 arasında dalgalanıyor sürekli ve oyunun yarısında oyuncuları kontrol edemiyorum AFK bekliyorlar. 2 farklı internet hattında denedim kablolu kablosuz aynı. Diğer oyunlarda herhangi bir dalgalanma ping yok.

Şu anda tam olarak benimle aynı sorunu yaşıyorsun, FIFA 23 açıyorum oyun uçuyor ama bunda kasıyor çok garip ping düşük göstersede 50-60 gibi oyun 200 gibi bile olabiliyor.
Çözebildiysen bana da yardım edersen sevinirim.

EA Games'in cimriliğinden dolayı hocam ben de çözemedim sanıyorum ki tek çözümü TR serveri açılması. Oyun arıyorum eğer forma seçme ekranında ping yüksekse çıkıp tekrar ara yaparak düşük pingli oyun arıyorum böyle böyle oynuyorum hocam. Bu sorunu yaşayanlardan duyduğum eşleştirme ayarlarından çapraz oyunu kapatmak bazen bağlantıyı iyileştirebiliyormuş. Ayrıca FIFA 23 de oyunun uçması muhtemelen oynayan kişilerin az olması ve hızlı bir oyun olması EAFC'nin ise yavaş bir oyun olması ve sunucuların dolu olmasıyla alakalıdır diye düşünüyorum.

Bana da yardım lazım bu konuda, ping 50-70 arasında dalgalanıyor sürekli ve oyunun yarısında oyuncuları kontrol edemiyorum AFK bekliyorlar. 2 farklı internet hattında denedim kablolu kablosuz aynı. Diğer oyunlarda herhangi bir dalgalanma ping yok.

Hocam kontrol edememenin sebebini bilmiyorum ama belki gamepadin çıkıyorsa bağlantısı sağlam değilse klavyeye atıyor olabilir oyun otomatik olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı