Çözüldü EA Launcher bozuk görüntü vcruntime140.dll hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SHOCK00

Hectopat
Daha fazla  
Ekteki hatayı alıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 5.png
    5.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 126
Çözüm
@SHOCK00

EA App uygulamasını bir de CMD üzerinden silmeye çalışın bakalım. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra çıkan ekrana wmic yazın. Bu işlemden sonra da product where name="EA app" call uninstall yazın ve onaylayıp tekrar deneyin.
İlk önce görselde belirtilen dosya konumundaki dosyayı silin. Ayrıyeten bu dosya aşağıdaki konumlarda mevcutsa onları da silin.

C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll

Daha sonra Visual C++ 2015'i hem x86 hem de x64 sürümü olacak şekilde indirip yükleyin. Yükleme esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden Visual C++ 2015 paketlerini onarın.

Uygulamayı silip yeniden yüklemeye çalıştığımda ise böyle bir hata aldım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    22 KB · Görüntüleme: 63
Dosya konumunu aç ctr+a delete çünkü uygulamayı Denetim Masası'ndan kaldırırken de konudaki hatayı aldım.

İlk önce görselde belirtilen dosya konumundaki dosyayı silin. Ayrıyeten bu dosya aşağıdaki konumlarda mevcutsa onları da silin.

C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll
C:\Windows\System32\vcruntime140.dll

Daha sonra Visual C++ 2015'i hem X86 hem de X64 sürümü olacak şekilde indirip yükleyin. Yükleme esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden Visual C++ 2015 paketlerini onarın.

Bu arada Visual C++ 2015 dosayalarının Denetim Masası'ndan onarmama rağmen verdiğiniz linkteki yüklemeler başarısız oluyor.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 65
Dosya konumundan sadece .exe dosyasını mı sildiniz? Eğer öyleyse sildiğiniz dosyayı tekrar eski konumuna koyup tekrar deneyin.

verdiğiniz linkteki yüklemeler başarısız oluyor.

Hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden onarmanız gerektiğini söylemiştim. Anormal bir durum yok kısacası. Mevcut olduğundan ötürü yüklenmesine izin vermemiş.

Dediğim işlemi uygulayın şimdi. Hem görseldeki konumdan hem de belirttiğim konumdan bahsi geçen DLL dosyasını silin ve Visual C++ 2015'i onarın. Bu arada, hem X86 hem de X64 sürümünü onarmanız gerekiyor.

Visual C++ 2015'in 2 64 ve 86 olmak üzere iki programını onardıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım EA App açtım ve aynı hatayı verdi.

Geri
Yukarı