EA mezunu sıfırdan 7-8 ay düzenli ve sıkı çalışma ile sayısal 100-150k yapabilir mi?

Tamamen bence sizin seviye düzeyiniz ile alakalı. Mesela yorumlarda da görürsünüz "çok zor ya da çok kolay" diye bunlara bence hiç takılmayın çünkü matematikte her şeyden önce işlem yeteneği kavramı var ve konu farketmeksizin gelişiyor. Eğer benden tavsiye duymak istiyorsan evden çalışmakla müthiş doğru bir karar veriyorsun çünkü 2010'da değiliz ve internette artık tonlarca ders videosu var ayrıca oradaki her hoca eğer tutunduysa çok cıvık değilse gerçekten iyi hocadır yani. Video ders kitapları da bir nimet çünkü defterle soruyu yazmakla ders çalışamıyorsunuz vaktinizi müthiş öldürüyor ayrıca görsel hafıza da gidiyor. Dershaneye giden arkadaşlarım sadece ortam için gittiğini bile itiraf etti. Burayı geçtiysek tavsiyem Matematikte bıyıklı matematik hocamı öneririm 2.5 ay TYT 4 ay AYT sıfırdan bile halledilir üstüne 1.5 ay da full deneme çözebilirsiniz. Acil yayınlarının ilaç serisini de çözebilirsiniz seviyenize göre ama Acilin normal soru bankaları yerine 345 ya da Bilgisarmal önerebilirim 2. kaynak için hem TYT hem AYT. Diğer dersler için birkaç araştırma ile kafanıza yatanı bulabilirsiniz. Bu arada son olarak elbette şu an ilk 20k derecesi gerçekten zor ama 150k çok da zor bir derece değil öyle söyleyenlere kanmayıp çalışın derim ben çünkü her derece öğrencisi bu muhabbetlere maruz kalır çevresinden.
değerli yorumunuz için teşekkürler kendimi neredeyse eve kapatarak günde 6-7 saat calısıyorum bu aralar sadece sayısal derlseri cözüyorum ayt 60 net yapmayı başarabilirsem sınavdan sonra buraya bildireceğim

Tam bir türünün örneği. Bu tür insanlar bize de yok limit-türev-integral çok zor yok organik kimya çok ağır yok fizik çok zor diyordu da kesinlikle bunlar palavra arkadaşlar. Ders yapmayı bir zorunluluk olarak görürseniz elbette zaten yapamazsınız imkanı var mı 10 saat masa başında kalmanın yoksa?

Suanlık calısmaktan sıkılmıyorum neredeyse tüm cevremle de iletişimi kestim bu süreçte bakalım ilerleyen zamanlarda gidişat nasıl olacak.

değerli yorumunuz için teşekkürler kendimi neredeyse eve kapatarak günde 6-7 saat calısıyorum bu aralar sadece sayısal derlseri cözüyorum ayt 60 net yapmayı başarabilirsem sınavdan sonra buraya bildireceğim
Dostum dopamin etkisi var tabii ki beyin çok kompleks bir yapı sadece dopamin ile açıklanamaz ama vereceğim mesaj için söylüyorum. Bir günde 10 saatlere çıkmak zor çalışmak için ya da akabinde 12 fakat alıştıkça sana az gelmeye başlayacak her gün bir anda olmasa da azar azar arttır çalışma süreni. Yani bugün 12 ye çıksan çok zorlanırsın ama dopamin detoksunu uygularsan yani sosyal medyadır ıvır zıvırdır seni meşgul eden ne varsa engelle biliyorum başta zor gelecek ama alıştığında "abi zor değil 10 saat çalışmak" dersin.

Tamamen bence sizin seviye düzeyiniz ile alakalı. Mesela yorumlarda da görürsünüz "çok zor ya da çok kolay" diye bunlara bence hiç takılmayın çünkü matematikte her şeyden önce işlem yeteneği kavramı var ve konu farketmeksizin gelişiyor. Eğer benden tavsiye duymak istiyorsan evden çalışmakla müthiş doğru bir karar veriyorsun çünkü 2010'da değiliz ve internette artık tonlarca ders videosu var ayrıca oradaki her hoca eğer tutunduysa çok cıvık değilse gerçekten iyi hocadır yani. Video ders kitapları da bir nimet çünkü soruyu yazmakla ders çalışamıyorsunuz vaktinizi müthiş öldürüyor ayrıca görsel hafıza da gidiyor. Dershaneye giden arkadaşlarım sadece ortam için gittiğini bile itiraf etti. Burayı geçtiysek tavsiyem Matematikte bıyıklı matematik hocamı öneririm 2.5 ay TYT 4 ay AYT sıfırdan bile halledilir üstüne 1.5 ay da full deneme çözebilirsiniz. Acil yayınlarının ilaç serisini de çözebilirsiniz seviyenize göre ama Acilin normal soru bankaları yerine 345 ya da Bilgisarmal önerebilirim 2. kaynak için hem TYT hem AYT. Diğer dersler için birkaç araştırma ile kafanıza yatanı bulabilirsiniz. Bu arada son olarak elbette şu an ilk 20k derecesi gerçekten zor ama 150k çok da zor bir derece değil öyle söyleyenlere kanmayıp çalışın derim ben çünkü her derece öğrencisi bu muhabbetlere maruz kalır çevresinden.
Hocam yalnız 150k derece değil ki.
Arkadaşa tavsiyem ilk 3000 seviyesini hedeflemesidir. 1 yıl mezuna kalarak hedefe erişebilir.
Matematikte bol bol soru çözmelisin. İki kaynak üzerinden çalışmalısın. Sana tavsiyem 3-4-5 ve 3D olacaktır Problemler için önce Bilgi Sarmal'ı sonra Acil'e bakabilirsin. TYT matematiğinin bel kemiği problemlerdir.

Arkanızdan atlı koşturmuyor. 2.5 ayda tyt matematiği sıfır olan bir öğrenci nasıl bitirsin. Kaldı ki daha vakit var. Konuları en geç şubata kadar bitirmeli. Normalde aralık derdim ama biraz geç başlamış

Youtube'da var olan 2.5 ayda ayt mat bitirme kampı gibi kamplara dahil olma. Onlar tekrar yapan öğrenciler için. Temel soruları öğrenip 3,5 soru çözüp "bu konu önemli değil zaten" ya da "yapabiliyorum" gibi yorumlar yaparsan çok büyük yanılgıya düşersin.
Ne kadar soru pratiği yaparsan o kadar gelişirsin.

Dil bilgisi için olan kamplara katılabilirsin. o konuda sorun olmaz.

Her gün düzenli paragraf çözmelisin. 3-4-5 ve 3d almanı önerim.

Problemler, paragraf,Limit-Türev-İntegral konularını hiçbir zaman bırakma. Bunlardan sürekli soru çöz

Tüm bunları yaparken geometri de çözmelisin. O nedenle her gün 1 test geometri çöz.

Hedefine emin adımlardan git. Kestirmeden başarıya ulaşamazsın.

Son düzenleme:
Arkadaşa tavsiyem ilk 3000 seviyesini hedeflemesidir. 1 yıl mezuna kalarak hedefe erişebilir.
Matematikte bol bol soru çözmelisin. İki kaynak üzerinden çalışmalısın. Sana tavsiyem 3-4-5 ve 3D olacaktır Problemler için önce Bilgi Sarmal'ı sonra Acil'e bakabilirsin. TYT matematiğinin bel kemiği problemlerdir.

Arkanızdan atlı koşturmuyor. 2.5 ayda tyt matematiği sıfır olan bir öğrenci nasış bitirsin. Kaldı ki daha vakit var. Konuları en geç şubata kadar bitirmeli. Normalde aralık derdim ama biraz geç başlamış

Youtube'da var olan 2.5 ayda ayt mat bitirme kampı gibi kamplara dahil olma. Onlar tekrar yapan öğrenciler için. Temel soruları öğrenip 3,5 soru çözüp "bu konu önemli değil zaten" ya da "yapabiliyorum" gibi yorumlar yaparsan çok büyük yanılgıya düşersin.
Ne kadar soru prstiği yaparsan o kadar gelişirsin.

Dil bilgisi için olan kamplara katılabilirsin. o konuda sorun olmaz.

Her gün düzenli paragraf çözmelisin. 3-4-5 ve 3d almanı önerim.

Problemler, paragrag,Limit-Türev-İntegral konularını hiçbir zaman bırakma. Bunlardan sürekli soru çöz

Tüm bunları yaparken geometri de çözmelisin. O nedenle her gün 1 test geometri çöz.

150k derece demedim çok özenerek yazamadığım için anlam bozukluğu yaratmış olabilirim 20k bandını diyorum.

Matematikte bol bol soru çözmelisin. İki kaynak üzerinden çalışmalısın. Sana tavsiyem 3-4-5 ve 3D olacaktır problemler için önce bilgi Sarmal'ı sonra Acil'e bakabilirsin. TYT matematiğinin bel kemiği problemlerdir.

Arkanızdan atlı koşturmuyor. 2.5 ayda TYT matematiği sıfır olan bir öğrenci nasıl bitirsin. Kaldı ki daha vakit var. Konuları en geç şubata kadar bitirmeli. Normalde aralık derdim ama biraz geç başlamış.

YouTube'da var olan 2.5 ayda AYT mat bitirme kampı gibi kamplara dahil olma. Onlar tekrar yapan öğrenciler için. Temel soruları öğrenip 3,5 soru çözüp "bu konu önemli değil zaten" ya da "yapabiliyorum" gibi yorumlar yaparsan çok büyük yanılgıya düşersin.
Ne kadar soru pratiği yaparsan o kadar gelişirsin.

Dil bilgisi için olan kamplara katılabilirsin. O konuda sorun olmaz.

Her gün düzenli paragraf çözmelisin. 3-4-5 ve 3D almanı önerim.

Problemler, paragraf, limit-türev-integral konularını hiçbir zaman bırakma. Bunlardan sürekli soru çöz.

Hocam matematiğim sıfır temelim hiç yok nasıl calısmamı ve nereden baslamamı önerirsiniz.

Bu konu özelinde değil, genel olarak bu tip sorular sormamanızı öneririm. Çünkü bu sorunun arka planında "herkes aynıdır" şeklinde bir kabul var. Öyle insanlar vardır ki 2 ay çalışıp sınavda derece yapar, öyle insanlar vardır ki 2 yıl çalışıp herhangi bir üniversite bile kazanamaz. İnsanlar sizi tanımadığı için burada ne dense bu konuda size bir fayda etmez.

Kaldı ki cevapların da yapacaklarınıza etki etmemesi gerekiyor aslında. Hayır yapamazsanız derseler okumak istediğiniz bölümden mi vazgeçeceksiniz insanlar size yapamazsınız dediler diye? Şu an yapacağınız en iyi şey bu tip kuruntuları bir kenara bırakıp çalışmaya başlamanız. Siz çalışın, elinizden geleni yapın. Sonuç istediğiniz gibi olmazsa olacağı o kadarmış ama o noktaya gelmeden verilebilecek bir cevap yok.

Derlerse ki "Yok arkadaşım imkansız böyle bir şey, zamanını harcıyorsun. Hiç zaman kaybetme eşit ağırlıktan devam, sonra pişman olursun." çok aldırmamak gerek. Çünkü o senaryoda da pişman olacaksınız. Eğer sayısal bir bölüm isterken eşit ağırlıkta çok iyi bir puan alıp oradan bir bölüme dahi yerleşseniz aklınızın bir köşesinde sürekli "Ah acaba sayısala geçsem yapabilir miydim?" düşüncesi dönecek. İstediğiniz bölüm sayısaldaysa, naçizane tavsiyem, boşverin insanların yaparsın ya da yapamazsın demesini. Çalışmaya başlayın.

Son düzenleme:
Hocam matematiğim sıfır temelim hiç yok nasıl calısmamı ve nereden baslamamı önerirsiniz.
11. sınıfta benim de hiç temelim yoktu. Raunt satın almıştım ve matematiği gayet rahat anlamıştım. Devlet okulunda okuyorsanız Eba Akademik Destek uygulamasını kullanabilirsiniz. İkisi de aynıdır.
Yapamadığın tüm soruların üzerine gitmelisin. Yapamıyorum algısına kapılıp pes etmemelisin. Tüm bunları kendini bunaltmadan yapmalısın.

7-8 ay kısa bir süre değil. Kolay olmayacağını biliyorsundur zaten tekrar etmeye gerek yok. Düzenli çalışma ile yapabileceğini düşünüyorum.

Çalışan insan başarır kardeşim benim de temelim sıfırdı meslek lisesi çıkışlıyım bir de kafaya koydum matematik de bilmediğim konularda bumuymuş diye güldüm onun için dişini sık otur dersinin başına
YouTube'da "Şenol Hoca, Rehber Matematik Ve Benim Hocam" kanallarından matematik konularını dinle çok iyi anlatıyorlar 3 hocanın kitaplarını al ekstra olarak soru bankaları al konuları bitirdin mi direkt çöz soruları çözemiyor musun tekrar dinle çünkü kaybedecek vaktin yok 8 ay uzun süre gelebilir sana, ama göz açıp kapayıncaya kadar günler geçiyor Allah kolaylık versin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı