Çözüldü Easynote EN TE69AP BIOS Advanced sekmesi çok kısıtlı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TechnoF

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
110 gb ssd
BIOS'umda Advanced sekmesi yok çok kısıtlı. Laptop kullanıyorum. Zaten o yüzdendir. Bunu bir şekilde düzeltme imkanım var mı? Hız aşırtma yapmak istiyorum.

Çözüm
Bu model ve bu BIOS ile ilgili internette Advanced Mode ile ilgili bir şey yok. Büyük ihtimalle üretici engellemiştir ya da birileri uğraşıp bulmak istememiştir.
BIOS modlama işlemi riskli bir işlemdir, yanlış bir işlemde bilgisayarı açılamaz duruma getirebilirsiniz. Ayrıca internette BIOS modlama ile ilgili bir rehber tarzı bir şey bulmak da zor. Bazı siteler isteğe göre yapabiliyor tabii.
Riskleri biliyorum tek bilmediğim şey nasıl yapacağım
Kendiniz istekte bulunacaksınız zaten, geri dönüş yaparlar mı bilmiyorum.

Tamam sağ ol da illaki üye mi olmam lazım.
Sorun çözlüdü tuşları buldum FN+Tab 3 kere tıkladıktan sonra BIOS'u kapatım yeniden açıyoruz ve Advanced geliyor.
İki yanlış bir arada.
  • Çok ilgisi var. Genel olarak laptop BIOS ayarları kısıtlıdır. Üreticiler bilerek az ayar koyarlar tecrübesiz kullanıcılar cihazı bozmasın diye.
  • Başka BIOS atabilir. Bazı cihazlara modlanmış BIOS yüklenebiliyor. Hatta bazı modellerde kısayol tuşu ile gizli ayarlar açılabiliyor.

Hocam modlamayı nasıl yapacağım?

Bazı modellerde belirli tuş kombinasyonları ile daha gelişmiş ayarlar alabiliyorsunuz. Laptop modeli nedir? Belki sizinkinde de öyle bir özellik vardır.

Packard Bell EasyNote ENTE69AP.

İki yanlış bir arada.
  • Çok ilgisi var. Genel olarak laptop BIOS ayarları kısıtlıdır. Üreticiler bilerek az ayar koyarlar tecrübesiz kullanıcılar cihazı bozmasın diye.
  • Başka BIOS atabilir. Bazı cihazlara modlanmış BIOS yüklenebiliyor. Hatta bazı modellerde kısayol tuşu ile gizli ayarlar açılabiliyor.
Bilgisiz bir kullanıcı masaüstü sistemlerde de yanlış bir şeyler yaparak cihazı bozabilir pekala. Ayrıca, ben şahsen modlanmış BIOS kullanma taraftarı pek değilim. Yine de haklı olduğunuz bir konu tabii ki.

Universal BIOS Backup ToolKit ile BIOS yedeği alacaksınız. Sonra da BIOS-Mods forumlarına bunu yükleyip birinin modlaması için beklemeye başlayacaksınız.

Bizde modlayabilen var mı bilmiyorum.

BIOS Spino AP v1.19 sanırım. Model ise Easy Note EN TE 69AP. Hepsi yazılıydı da silinmiş.
Bu model ve bu BIOS ile ilgili internette Advanced Mode ile ilgili bir şey yok. Büyük ihtimalle üretici engellemiştir ya da birileri uğraşıp bulmak istememiştir.
BIOS modlama nasıl yapacağım?
BIOS modlama işlemi riskli bir işlemdir, yanlış bir işlemde bilgisayarı açılamaz duruma getirebilirsiniz. Ayrıca internette BIOS modlama ile ilgili bir rehber tarzı bir şey bulmak da zor. Bazı siteler isteğe göre yapabiliyor tabii.

Riskleri biliyorum tek bilmediğim şey nasıl yapacağım
Kendiniz istekte bulunacaksınız zaten, geri dönüş yaparlar mı bilmiyorum.

Tamam sağ ol da illaki üye mi olmam lazım.
Sorun çözlüdü tuşları buldum FN+Tab 3 kere tıkladıktan sonra BIOS'u kapatım yeniden açıyoruz ve Advanced geliyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı