Ebay den alışveriş ve garanti hakkında

inancatil

Kilopat
Daha fazla  
Şuan amerikadayım ve kasa hariç parçaları burda ebay üzerinden alıp Türkiyede kullanıcam. Dolayısıyla garantileri olmıyacak sanırım. Türkiyeden garantili almamı önerdiğiniz bir parça varmı yoksa burdan alsam sıkıntı çıkarır mı?
Parçalar şu şekilde;
Cpu: i7-4790k
Cpu soğutucu:Corsair H100i
Gpu:Asus gtx 780ti
Anakart:Asus maximus vii hero
Ram: corsair vengaence 2x4 (8gb)
Ssd:Samsung evo 120 gb
Hdd:seagate 1tb 7200 rpm
Kasa:400R 80 plus (Vatandan alınacak)

Anakart bios güncelleme ile ilgili birçok başlık gördüm. Servislik olmuş çoğu. Anakartı Türkiyeden garantili alsam daha iyi olabilir diye düşünüyorum aslında ama burda yaklaşık 430 Tl , Türkiyede 750 Tl. (msi gaming veya amd ekran kartı önerisi istemiyorum sadece o fiyat farkının garantiye değip değmeyeceğini öğrenmek istiyorum)
Birde konu dışı ama kasanın yeteceğini umuyorum ama bir fikrim yok. 750D alacaktım fakat biraz kısmak zorunda kaldım. Başka kasa+psu önerisi olan varsa iyi olur. 500 tl max.

Bende pc topladım 3-4 gün önce anakartım senin ki ile aynı sorun çıkacağını zannetmiyorum güncellemede de zaten sadece 24 pin bağlantısını yapıp usb flash bellek ile günceleye biliyorsun. Üst düzey bir anakart sıkıntı olacağını sanmıyorum. 780Ti ı oradan al mutlaka çünki burada çok pahalı. Kasana gelince sanırım bağaj sorun olmasın diye buradan alacaksın. Bende o kasadan aldım arkası ezik geldi değiştireceğim ama hiç bir mağazada stokta yok . İnternetten aldım yinede stokta yok. Farklı bir kasa alabilirsin ona göre. Sıvı soğutma olarak Tt Water 3.0 Extreme al. Biraz daha fazla soğutuyor incelemelerine baktım. Bende ondan aldım. Hazır Amerika'dasın Ram i tek modül yap para biriktirir isen aynısından 1 tane daha alırsın dual chanel 16 Gb mis gibi olur. Bende öyle yaptım para yoktu 2.'yi alayım. :D

Bende pc topladım 3-4 gün önce anakartım senin ki ile aynı sorun çıkacağını zannetmiyorum güncellemede de zaten sadece 24 pin bağlantısını yapıp usb flash bellek ile günceleye biliyorsun. Üst düzey bir anakart sıkıntı olacağını sanmıyorum. 780Ti ı oradan al mutlaka çünki burada çok pahalı. Kasana gelince sanırım bağaj sorun olmasın diye buradan alacaksın. Bende o kasadan aldım arkası ezik geldi değiştireceğim ama hiç bir mağazada stokta yok . İnternetten aldım yinede stokta yok. Farklı bir kasa alabilirsin ona göre. Sıvı soğutma olarak Tt Water 3.0 Extreme al. Biraz daha fazla soğutuyor incelemelerine baktım. Bende ondan aldım. Hazır Amerika'dasın Ram i tek modül yap para biriktirir isen aynısından 1 tane daha alırsın dual chanel 16 Gb mis gibi olur. Bende öyle yaptım para yoktu 2.'yi alayım. :D

Tek modül ram mantıklıymış :D. Kasayı düşünmek için hala biraz vaktim araştırırım biraz daha. Sıvı soğutmayada bir göz atayım teşekkürler öneriler için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı