EBA'ya erişim sağlanamıyor

Makaleler
2
10.20'de canlı dersim var ama EBA'ya giremiyorum. Başka cihazdan denedim ama o da girmiyor. Öğretmenime sorduğumda yoğunluk var dedi. Acaba benim başka şekilde girme şansım var mı? VPN falan.

1600758862321.png

Zoom'da sunucu problemi yaşamadık hiç, önceki sınıfımda EBA canlı ders programını kullanırken her türlü hata geliyordu;
"SDK init failed", bu zaten çıldırttı beni hiç giremedim derslere.

EBA Zoom'un fütursuzca türkçeye çevrilmiş halidir, kullandığı altyapı, derslerin paylaşım linkleri içerisinde Zoom ibaresi geçmesi vs. saçmalık. Türkçeye çevirip bazı özellikleri kaldırırken alacakları hataları düşünmemiş olmaları da cabası.

Zoom ile aralarında sıkıntılar olmuş diyorlar. Ne kadar doğrudur bilemem. Fark ettim bende EBA üzerindeki canlı ders programının kenarında powered by Zoom (Zoom tarafından geliştirilmiştir) yazıyor. Yoksa EBA Zoom'un yazılımını çaldı mı? :D.

Zoom ile aralarında sıkıntılar olmuş diyorlar. Ne kadar doğrudur bilemem. Fark ettim bende EBA üzerindeki canlı ders programının kenarında powered by Zoom (Zoom tarafından geliştirilmiştir) yazıyor. Yoksa EBA Zoom'un yazılımını çaldı mı? :D.

EBA Zoom'un yazılımını çalıp Türkçe yaptı, Zoom bunu farkedip bir müdahalede bulunmuş olabilir (telif mi bilmiyorum)

EBA Zoom'un yazılımını çalıp Türkçe yaptı, Zoom bunu farkedip bir müdahalede bulunmuş olabilir (telif mi bilmiyorum)
Aynı şekilde düşünüyorum. Bu bildiğin illegal bir iş.

Hayır EBA ile Zoom'un canlı dersin alakası yok.

Hocam arayüz aynı. Zoom tarafından geliştirildiği belli. Çevirilmiş bir program olsa da hala bazı sekmeleri İngilizce. Eğer Zoom izin vermediyse telif atmış olabilir.

Öyle mi? O zaman niye EBA canlı ders programında ilk girdiğinde önüne çıkan beyaz ekrandaki davet linki us. Zoom olarak geçiyor? Niye ekranın kenarında powered by Zoom yazıyor?

Ben onu demek istemedim. EBA'nın çökmesiyle bir alakası yok. Mebde Zoom'dan çalmadı Zoom'la anlaştı. O yüzden böyle.

Geri
Yukarı