Ebay'de gümrük vergisi ne kadar tutar?

EgeBulgut

Centipat
Daha fazla  
Ebay'den alacağım koleksiyonluk oyuncağın gümrük vergisi acaba ne kadar tutar? Bilgisi olan bilgilendirebilir mi? Kargoyu sırf gümrük vergisini ödeyemediğim için alamamak istemiyorum. Kargonun boyutu gayet küçük seviyede. Oda etkiliyormuş diye duydum ama bilgim maalesef yok emin değilim.

Ekran görüntüsü 2024-02-14 214201.png

merhaba sonuca ulaşabildinizmi ne kadar ödediğinizi
Ebay'den alacağım koleksiyonluk oyuncağın gümrük vergisi acaba ne kadar tutar? Bilgisi olan bilgilendirebilir mi? Kargoyu sırf gümrük vergisini ödeyemediğim için alamamak istemiyorum. Kargonun boyutu gayet küçük seviyede. Oda etkiliyormuş diye duydum ama bilgim maalesef yok emin değilim.

Eki Görüntüle 2116446

Pek emin değilim ama Amerika'dan gelen eşyaların fiyatının %30'u vergi olarak verilmesi gerekiyormuş. Avrupa'dan geliyor ise %20'ymiş diye duydum. Ama zaten ben alamayacağım çünkü 100 doların üstünde olan çoğu eşya gümrükte takılı kalıyormuş. Ve almak için gümrüğe gidip para ödemek gerekiyor. Yani alacağınız eşya pahalıysa çok sıkıntılı bir iş. Çoğu kişi denemeye değmez demiş pahalı ürünlere. Ama ucuz ürünlerde sorun çıkacağını sanmıyorum. Ayrıca elektronik eşyaları katiyen geçirmiyorlarmış. Eğer sizde öyle bir şey alacaksanız belirteyim dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı