Ebay'den satın aldığım ürünler 90 gündür halen gelmedi!

farukarman007

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yönetici
28 Haziran'da Ebay üzerinden 10 adet telefon kılıfı satın aldım. İki gün sonra ürünler kargolandı. 50 gün bekledim. Ürünlerin elime ulaşmaması sonucu satıcıya mail attım. Bu duruma çok üzüldüğünü, yeniden gönderim yapacağını fakat bu sefer uçak yoluyla göndereceğinden en geç 15 gün içerisinde elimde olacağını söyledi. Fakat halen elime geçen bir şey yok. Satın aldığım ürünlerin toplam değeri 40 lira. Acaba gümrük ile bir sıkıntı yaşamış olabilir miyim? Satıcı bana kesinlikle takip numarası vermiyor. Bu benim ilk alışverişim oldu. Acaba dolandırıldım mı? Ayrıca ben evde yoksam postacı paketi kapıya koyup gider mi yoksa teslim edilmedi deyip geri mi götürür? Kargonun nerede olduğunu nasıl ve nereden öğrenebilirim? @Murat5038 Satıcının profilini ve bana attığı mesajlardan birini sizlerle paylaşayım.

Ekran Alıntısı2.JPG
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:
Paypal üzerinden aldı isen geri ödeme isteyin:
Paramı nasıl geri alırım? Satıcıya Ulaşma, İtirazda Bulunma ve İtirazı Hak Talebi'ne Yükseltme - PayPal
2 hafta bekleyin demiş gelmezse satıcıya mesaj gönderin geri ödeme istyein kabul edip 24 saat içinde geri ödeme yaparsa yapsın yapmazsa Paypaldan verdiğim linkteki açıklamalara göre geri ödeme isteyin.
İlk olarak satıcıda bir sorun yok sorun sizde. Çünkü gümrük kurallarını okumadan alışveriş yapıyorsunuz. Maksimum bir üründen 3 adet alabilirsiniz. 10 adet telefonun mu var alıyorsun? Yani gümrükte takılmış büyük ihtimal ve gelecek olan da yine gümrükte takılacak. Kuralları okumadan alışveriş yaparsanız daha çok paranızdan olursunuz.

Arkadaşlarla ortak almıştık eşe dosta. Fakat 10'u da farklı ürün. Gümrükte takılsa eve tebligat mektubu gelir. Ayrıca senede 75 euroluk 5 adet alışveriş yapabiliyoruz. Aynı üründen en fazla 3 tane alabilirsin diye bir maddeye rastlamadım?

Son düzenleme:
Adamın referansı sağlam. Dolandırıcı olduğunu sanmıyorum. Adam sana 2 defa göndermiş istediklerini zarara girmiştir şimdi. Gümrüğün numarası filan varsa ara.

Yukarıda dendiği gibi bir anda bu kadar ürün geldiği için sorun çıkmıştır, Ayrıca ben Ram sipariş etmiştim takip numarası yoktu( Satıcı kullandıkları kargonun çok ucuz olduğu için numaranın olmadığını söyledi) Yaklaşık 15 günün ardından Posta kutumdan çıktı. Belki de sana da aynısı olmuş ancak posta kutundan çalınmış vb. olabilir. Ama yüksek ihtimal sorun gümrükte.

Benim ebay den ilk alışverişimde Cruise Control seti almıştım aracım için, kargo numarası girmişti ancak hayali bir kargo numarası. 15 sonunda para iadesi istedim. Ürünler kargodan geri dönmüş tekrar gönderelim dedi ama ben para iadesi alıp verdim eksi puanı. Para iadesinden sonra başka bir satıcıdan aldım. Kargo takip numarası mutlaka olmalı bana göre. Yoksa tamamen satıcının insafına kalıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı