Eclipse Zero Silver sistem alınır mı?

Yuuns

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba.

Programlama amaçlı monitör dahil bir bilgisayar toplamak istiyorum. Sistemle neredeyse hiç oyun oynamayacağım, üst seviye olmayan oyunları düşük ayarlarda 60 FPS'te oynatsa yeterli. Sistemle genellikle IntelliJ, PyCharm, Dev C++ gibi IDE'leri kullanacağım. Grafik tarafıyla da çok işim olmayacak en fazla Unity 2D, Photoshop kullanırım.

Biraz araştırma sonucu bu sisteme denk geldim. Parçalarını biraz geliştirerek şu hâle getirdim:

AMD Ryzen 3 3100 3.60 GHz 18MB Soket AM4 İşlemci
Asus Prime A320M-K AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)MHz Anakart

2 tane Team T-Force Vulcan Z 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Kırmızı Gaming Ram
XFX AMD Radeon RX 570 RS XXX Edition 4GB GDDR5 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı
Adata SU630 ASU630SS-240GQ-R 240GB 520/450 MB/s SATA3 2.5" SSD Disk
GamePower Dark Side 550W +80 Bronze Dahili PSU' lu 1x120mm ARGB Fan ARGB Led Bar Temperli Cam Gaming Mid ATX
Philips 242V8A 23.8" 4ms 75Hz Freesync DP-HDMI+VGA IPS Monitör

Sistem bu hâliyle 4850 TL oldu. Aklıma takılan tek şey işlemcinin gücü. Sizce bu sistem işimi görür mü?

İşlemci gayet güçlü. B450 anakart tavsiye ederim. RAM'ler güzel, 3000 MHz'lik modelini kullanıyorum. XFX pek tercih edilmiyor. SSD kronik sorunlu. Size sorunlusu denk gelebilir de gelmeyebilir de. Game Power ürünlerine karşıyız genel olarak. Monitör iyi denebilir.

İşlemci gayet güçlü. B450 anakart tavsiye ederim. RAM'ler güzel, 3000 MHz'lik modelini kullanıyorum. XFX pek tercih edilmiyor. SSD kronik sorunlu. Size sorunlusu denk gelebilir de gelmeyebilir de. Game Power ürünlerine karşıyız genel olarak. Monitör iyi denebilir.
SSD kronik sorunlu. PSU zaten kalitesiz. Kasa acayip kalitesiz. Bildiğin plastik gibi bir şey.
Bunları değiştirirsen alınır.
Bu SSD ve kasa nasıldır acaba?

Frisby'den de uzak durun.

SSD için de sorunlu deniyor. WD Blue SSD size uygunsa alabilirsiniz.

Frisby'den de uzak durun.

SSD için de sorunlu deniyor. WD Blue SSD size uygunsa alabilirsiniz.

Bu sistemde tercih etmem gereken kasa ve SSD'yi belirtir misiniz rica etsem? Seçenekler biraz kısıtlı.

SSD olarak Toshiba Kioxia Exceria alınabilir sanırım.

Kasa + PSU olarak ise Cougar önerebilirim. Şu ana kadar ben hiç kötü ürünlerini görmedim açıkçası Cougar'ın.

SSD olarak Toshiba Kioxia Exceria alınabilir sanırım.

Kasa + PSU olarak ise Cougar önerebilirim. Şu ana kadar ben hiç kötü ürünlerini görmedim açıkçası Cougar'ın.
Cougar'ın kasasına dahili olarak gelen PSU hakkında ne düşünüyorsunuz? 80+ sertifikasının olmaması sıkıntı çıkarır mı?

Tahminimce bu PSU var.

+80 sertifikasından çok korumalar ve kapasitörler daha önemli. Eğer kasa içinde attığım PSU var ise +80 sertifikasına da sahip. Frisby, GamePower gibi markalardan kat kat kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı