Çözüldü Eclipse'de aynı kelimeleri aynı anda değiştiren kısayol nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
Şurada soyad yazanı değiştirdiğimde alttaki soyad yazısının da aynı anda değişmesini istiyorum. Videolarda görüyorum tüm yazılımdaki aynı kelimeleri aynı anda değiştiriyorlar. Bunun muhtemelen bir kısayolu var, nedir?
CTRL F haricinde, videolarda şak diye hemen yapıyorlar.

1701385167123.png

Son düzenleme:
Neden IntelliJ kullanmıyorsun? Netbeans, Eclipse falan kullanışsız IDE’ler.
Çeşitli üniversitelerde özellikle bu tarz kullanışsız IDE'ler tercih edilir. Sorunlarla ve zorlukla karşılaşıldığında IDE çözmesin öğrenci kendi kavrasın istenir.

Artı -1 Eksi
Çeşitli üniversitelerde özellikle bu tarz kullanışsız IDE'ler tercih edilir. Sorunlarla ve zorlukla karşılaşıldığında IDE çözmesin öğrenci kendi kavrasın istenir.

Ben de o üniversitelerden birisindeydim. Kibarca şikayette bulundum şimdi hoca da IntelliJ kullanıyor. Bu IDE işkencesi ile OOP öğrenme kalitesi arasında bir ilişki yok kanaatindeyim.

Java ile pek aram yok hocam şimdilik, daha önce Eclipse ile öğrenmiştim onunla devam ediyorum o yüzden, ama İntelliJ'ye de bakarım, teşekkür ederim.@Çağrı Alaf

Ben de o üniversitelerden birisindeydim. Kibarca şikayette bulundum şimdi hoca da IntelliJ kullanıyor. Bu IDE işkencesi ile OOP öğrenme kalitesi arasında bir ilişki yok kanaatindeyim.

Ben de ayni düşüncedeyim açıkçası. Bir de ChatGPT, Codium ve Copilot gibi araçlar var artık. Bir anlamı kalmıyor yalandan zorluk yaşatmanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı